Mieszkanie nowe, czy z drugiej ręki? To jedno z pierwszych pytań, na które muszą sobie odpowiedzieć przyszli nabywcy nieruchomości. Zwykle odpowiedź na tak zadane pytanie nie jest jednoznaczna. Aby później nie żałować decyzji, warto dokładnie przeanalizować wady i zalety obydwu rozwiązań.
Inwestowanie w nieruchomości stało się popularne, a przy dzisiejszym zapotrzebowaniu na mieszkania w dużych miastach – bardzo dochodowe. Coraz więcej osób upatruje w tej formie lokowania kapitału sposobu na dodatkowy przychód teraz jak i na emeryturze. Problem w tym, że małe mieszkania schodzą jak na pniu.
W najbliższą sobotę, 10 sierpnia deweloper Greenbud organizuje dla wszystkich zainteresowanych Drzwi Otwarte na budowanym osiedlu Zielone Rabowice II. W godz. 10-14 klientom zostaną zaprezentowane trzy etapy inwestycji w gminie Swarzędz.
Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży 6. etap inwestycji Mój Ursus z 166 lokalami o metrażach od 30 m2 do 96 m2. Rozpoczęcie budowy planowane jest na II kwartał 2021 roku, a zakończenie na IV kwartał 2022 roku. Wszystkie lokale w standardzie, bez dodatkowych kosztów, zostaną wyposażone w system Smart House firmy Keemple – który podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Docelowo inwestycje realizowane przez ROBYG na terenie Ursusa (Stacja Nowy Ursus oraz Mój Ursus) obejmą ponad 3000 lokali wraz z pełnym zapleczem infrastrukturalnym.
Ursa Sky to czwarty etap osiedla mieszkaniowego Ursa, który wspólnie realizują firmy Unidevelopment SA oraz CPD SA.
Eksperci z firmy SAFEGE opowiadają o pracy projektanta w Polsce. Jakie wymagania i wyzwania stoją przed projektantami, na co poświęcają najwięcej czasu oraz czy są w stanie zaprojektować sobie sprzyjającą rzeczywistość?
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie osiedla Silesia na terenie Zielonej Góry. Inwestor, spółka Agrobex proponuje w I etapie 59 mieszkań. Będą windy, komórki lokatorskie, rowerowania czy plac zabaw. Deweloper zapowiada, że pojawią się także działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla lokalnej społeczności.
IV etap Nowych Ogrodów z początkiem roku zyskuje nowych mieszkańców. Projekt realizowany na poznańskich Jeżycach, przez Proxin Investment wzbogacił osiedle o 104 mieszkania, podziemną halę garażową oraz 2 lokale użytkowe. Jednocześnie trwa budowa kolejnego etapu.
W sercu Oliwy, jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska, powstaje kameralny zespół mieszkalny oraz teren zielony, który charakterem nawiązywać będzie do naturalnego krajobrazu dawnego Opactwa Cystersów. Obok budynków zostaną odtworzone m.in. zbiornik wodny na wzór dawnych stawów oraz ogólnodostępny park z wieloma gatunkami drzew i krzewów. Invest Komfort zadba również o rewitalizację brzegu Potoku Oliwskiego.
Wakacyjny urlop to często okazja nie tylko do wypoczynku. Wiele osób na ten czas planuje załatwienie zaległych spraw, takich jak np.: remont domu lub mieszkania. Letnie dni to często jedyny czas, kiedy możesz zadbać o wystrój swoich wnętrz. Czy remont letnim okresie to rzeczywiście dobry pomysł? Jak zaplanować go, aby o niczym nie zapomnieć, a prace były szybkie, sprawne i efektywne? Poznaj najcenniejsze wskazówki.
9 marca br. Grupa Capital Park, inwestor biurowca Eurocentrum Office Complex zlokalizowanego przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, podpisał umowę z generalnym wykonawcą obiektu, firmą ERBUD S.A. Agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowej jest Cushman&Wakefield. Planowany termin rozpoczęcia budowy to II kw. 2012 r. Od stycznia trwają już prace przygotowawcze na terenie budowy.
Przy ulicy Meissnera widzimy nieustające postępy na budowie. Do końca bieżącego roku zostaną ukończone wszystkie prace związane z IV etapem osiedla Nowe Ogrody. Dla osób marzących o szybkiej przeprowadzce to idealna okazja, aby klucze do nowego M odebrać już na początku przyszłego roku.
Boom na rynku nieruchomości. Deweloperzy budują na potęgę, a Polacy inwestują w mieszkania. Coraz częściej za gotówkę.
Z uwagi na coraz większy problem wad budowlanych i problemów związanych egzekucją rękojmi u deweloperów powołaliśmy Stowarzyszenie Poszkodowanych Wadami Budowlanymi.
Jak się okazuje, sezon publikacji półrocznych wyników finansowych spółek notowanych na GPW ponownie ucieszył, a zapewne również i pozytywnie zaskoczył akcjonariuszy większości spółek deweloperskich.