Budowa Rock Parku Tarnobrzeg wchodzi w finałowy etap. Generalnym wykonawcą inwestycji realizowanej przez firmę Rock Capital jest STB Budownictwo, należące do Grupy STB.
W Jarocinie zakończyła się budowa nowego centrum sportowo-rekreacyjnego.
Bouygues Immobilier Polska wybrał głównego wykonawcę projektu Le Vert. Budowa na wrocławskich Pilczycach wystartuje pod koniec czerwca, a sprzedaż mieszkań trwa. To już 8 inwestycja dewelopera we Wrocławiu i 60 w Polsce.
Budowa biurowca Skyliner II przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego przechodzi do kolejnego etapu. Po dwunastu miesiącach intensywnych działań WARBUD S.A. kończy prace w podziemiu. Wystartowała już budowa podium, które połączy obie wieże należące do Grupy Karimpol.
Wiele zabytkowych budynków wciąż pozostaje w opłakanym stanie. Samorządy często nie dysponują odpowiednimi funduszami na ich remont, również dla prywatnych właścicieli jest to zbyt dużym obciążeniem finansowym. Rozwiązaniem mogłaby być rewitalizacja prowadzona przez inwestorów zewnętrznych.
Ruszyła budowa oraz sprzedaż mieszkań w inwestycji Śliczna 36i6 w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony. Zlokalizowany ok. 5 min od Ronda Mogilskiego zespół budynków to nowoczesne mieszkania wykonane z najwyższej jakości materiałów budowlanych. W pierwszym etapie inwestycji powstaną lokale od 57,50 m2 do 91,50 m2, w drugim zaś przewidziane są również większe mieszkania, nawet do 120 m2.
Najpierw sprawdzili się jako pewny i solidny generalny wykonawca. Teraz w stolicy Wielkopolski debiutują jako deweloper. Na styku Jeżyc i Grunwaldu Eiffage Immobilier zrealizuje swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową w Poznaniu. To jednak nie koniec – deweloper już planuje kolejne projekty w tym mieście.
W ramach kontraktu Soletanche zaprojektuje i wykona następujące zadania: posadowienie kładki dla pieszych oraz przyszłego zadaszenia peronów.
W ub. roku rozpoczęto budowę blisko 190 tys. i oddano do użytku ponad 220 tys. nowych lokali
Budowa najwyższego obiektu biurowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii realizowana jest zgodnie z założonym w 2019 r. harmonogramem i budżetem, pomimo opóźnień dostaw, skokowego wzrostu cen materiałów oraz wyzwań tzw. nowej rzeczywistości. Druga wieża w kompleksie .KTW zostanie oddana do użytku na początku 2022 roku.
Trwa rozbudowa zakładu producenta wody mineralnej Nałęczów Zdrój. Obiekt ma rozszerzyć się o dodatkowe 4 tys. m kw., ale co najbardziej istotne – prace trwają w przyśpieszonym tempie i bez przerywania bieżącej produkcji. Czas budowy głównej konstrukcji nośnej został skrócony z ośmiu do dwóch tygodni.
Po 48 miesiącach zakończyła się budowa Warsaw UNIT. Najnowszy wieżowiec Ghelamco ma już pozwolenie na użytkowanie. Wkrótce wprowadzą się do niego pierwsi najemcy.
W Sochaczewie trwa budowa nowych mieszkań na wynajem w dwóch lokalizacjach – przy ul. Osiedle Kolejowe i Łuszczewskich. To pierwsza w mieście inwestycja realizowana w formule najmu instytucjonalnego, czyli modelu zakładającego długoterminowy najem mieszkań na stabilnych i przewidywalnych zasadach. Budynki będą gotowe do końca 2026 roku.
Rozpoczęła się budowa I etapu inwestycji Malta Point. Na terenie Rataj powstaje budynek wielorodzinny z 98 lokalami o zróżnicowanych metrażach. To pierwszy projekt mieszkaniowy na terenie Poznania spółki Nexity.
Gdańsk Chełm zyska nową inwestycję – właśnie ruszyła budowa dochodowych apartamentów na wynajem RWS Group na ul. Wawelskiej. 6-kondygnacyjny budynek w dobrze skomunikowanej lokalizacji to pewna inwestycja z gwarancją wysokiego zwrotu.