Projektowanie miast to ogromne wyzwanie, z którym mierzą się dziś architekci. Z jednej strony musi być odpowiedzią na rosnące, globalne wyzwania ekologiczne.
ATAL, ogólnopolski deweloper, sfinalizował budowę i uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla wszystkich sześciu budynków wchodzących w skład kompleksu ATAL Bosmańska. Ta kameralna inwestycja o minimalistycznym charakterze, zlokalizowana na gdyńskim Oksywiu, liczy 96 mieszkań oraz 7 lokali usługowych. Ciekawostką jest fakt, że powstała na działce, która uwzględnia zabytkowy schron z czasów drugiej wojny światowej.
Spółka deweloperska SGI rozszerza swoją ofertę sprzedażową o nowy projekt, w kolejnej dzielnicy w Warszawie. Osiedle „Łopuszańska 47” powstanie we Włochach, w okolicy oferującej m.in. wygodne połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami miasta. Inwestycja uzyskała już pozwolenie na budowę i rozpoczęto jej realizację. W projekcie docelowo powstanie 500 mieszkań, a pierwszy etap zapewni 96 lokali o metrażach od 39 do 98 mkw. Oddanie do użytkowania zaplanowane jest na początek 2025 roku.
Trwają prace wykończeniowe w Tarasach Bałtyku – pierwszym gdańskim zdobywcy międzynarodowej nagrody European Property Awards w kategorii High-Rise Development.
Skanska sprzedała swoją najnowszą inwestycję biurową w Poznaniu – budynek Maraton, funduszowi zarządzanemu przez Union Investment z siedzibą w Hamburgu. Niemiecki inwestor już po raz drugi wybrał projekt Skanska w mieście regionalnym. Maraton, w całości oddany do użytku pod koniec grudnia 2016 roku, szczególnie upodobały sobie firmy z sektora usług dla biznesu.
Spółka RWP Development zaledwie po 2 miesiącach od rozpoczęcia budowy i przedsprzedaży I etapu inwestycji Apartamenty Poligonowa rusza z kolejnym etapem. Biuro sprzedaży powiększyło ofertę o kolejne 41 mieszkań.
Warszawskie Bielany zyskają nową inwestycję o kameralnym charakterze. Linde Résidence, bo o niej mowa, to urokliwy budynek, który dzięki małym gabarytom idealnie komponuje się z otaczającą przestrzenią. Niemal połowa z 45 mieszkań od Bouygues Immobilier Polska, jednego z czołowych deweloperów na rynku warszawskim, znalazła nabywców już na etapie przedsprzedaży.
Budynek ze 146 lokalami mieszkalnymi przy ulicy Gen. Pułaskiego w Katowicach trafił do portfolio Funduszu Mieszkań na Wynajem. Zakończenie prac związanych z budową i wykończeniem mieszkań zaplanowano na II kwartał 2017.
SEGRO realizuje pierwszą inwestycję na zakupionej niedawno działce w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gliwicach. Budynek BTS o powierzchni 13 000 m2 zostanie przekazany najemcy – firmie Johnson Matthey Battery Systems (JMBS) – w trzecim kwartale 2016 roku.
W czerwcu pozwolenie na użytkowanie otrzymał nowy budynek na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów.
Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska zakończyła budowę najnowszego polskiego teatru. Jest nim Teatr KTO, który stanął przy ul. Jana Zamoyskiego 50 na krakowskim Podgórzu. Otwarcie teatru – wraz z inauguracyjnym przedstawieniem – odbędzie się 6 września. Działalność placówki zainauguruje spektakl „Teatr otwarty”. Obiekt zaprojektowano dla 160 widzów.
Waryński S.A. Grupa Holdingowa, która realizuje projekty komercyjne i mieszkaniowe kształtujące krajobraz urbanistyczny warszawskich Odolanach, po EQlibrium i EQ2, zapowiada budowę trzeciego biurowca w tej części Woli.
Branża nieruchomości wspiera przedsiębiorców w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju
Osiedle Początek Piątkowo – 137 mieszkań w sprzedaży
Lubelski deweloper Wikana S.A. bierze udział w wystawie poświęconej najciekawszym lubelskim inwestycjom mieszkaniowym. Spółka prezentuje Oranżerię – budynek powstający przy ul. Nowy Świat w Lublinie.