Główny Urząd Skarbowy podał, że w pierwszych czterech miesiącach 2021 roku oddano do użytku o 9 tysięcy mieszkań więcej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Znacznie wzrosła również liczba wydanych pozwoleń na budowę deweloperom oraz indywidualnym inwestorom. Wielkopolska to obok mazowieckiego region, w którym panuje największy boom na rynku budowlanym.
Stołeczny generalny wykonawca Totalbud SA planowo realizuje budowę obiektu mieszkalnego Mińska 63 na stołecznej Pradze Południe. Inwestycję spółki deweloperskiej Syrena Invest zaprojektowała pracownia architektoniczna AMP atelier. Budynek na planie litery „F” powstaje w ostrych granicach działki o powierzchni 4989 m2.
Stołeczny generalny wykonawca Totalbud SA planowo realizuje budowę obiektu mieszkalnego Mińska 63 na stołecznej Pradze Południe.
Spółka Agrobex, jeden z liderów poznańskiego rynku mieszkaniowego wprowadziła latem do sprzedaży kolejny projekt deweloperski. Na terenie Swarzędza powstanie nowoczesne osiedle Cybińska składające się z trzech budynków wielorodzinnych.
Niemal połowa Polaków posiada zwierzęta domowe, a w większości są to rzecz jasna psy i koty. Każde z nich ma naturalną potrzebę ruchu, co wpływa na lepsze samopoczucie i zdrowie, nie tylko zwierzęcia, ale też właściciela, który jest dzięki temu bardziej aktywny. Czworonóg to pełnoprawny członek rodziny, warto więc zadbać o zamieszkanie blisko terenów zielonych, a najlepiej z własnym ogrodem.
Hossa na rynku deweloperskim trwa. W 2017 roku w sześciu największych miastach Polski sprzedano aż 72,7 tys. mieszkań. Według danych REAS to wynik o przeszło 17% większy niż w roku 2016. Jak odznaczył się pierwszy kwartał dla wrocławskiego rynku mieszkaniowego?
Branża deweloperska opiera się na ludziach i relacjach. Nowe technologie i rozwiązania, które zdominowały wiele innych gałęzi gospodarki, i w tym przypadku mogą stanowić efektywne narzędzie do zarządzania tymi relacjami. W jaki sposób wykorzystać je, aby prowadzić skuteczny marketing w branży deweloperskiej? Odpowiedź poniżej.
Europa starzeje się w bardzo szybkim tempie. Mediana wieku w Unii Europejskiej wzrosła z 41 w 2009 roku do 43,7 w 2019 roku.
Suburbanizacja, czyli rozrastanie się stref podmiejskich, to naturalny proces i jeden z etapów rozwoju ośrodków miejskich. Zjawisko to przybrało na sile zwłaszcza w okresie pandemii, gdy praca zdalna zrewolucjonizowała nasze codzienne życie. Migracja mieszkańców z centrum miast na ich obrzeża jest spowodowana wieloma czynnikami. To także proces, który niesie ze sobą zarówno społeczne, ekonomiczne, jak urbanistyczne konsekwencje. Przekłada się on na wiele szans dla miast wchodzących w obszar stref podmiejskich, ale wiąże się przy tym także z wyzwaniami.
Pomimo swojego niepowtarzalnego charakteru 2020 rok przyniósł Warszawie dwukrotnie więcej nowych biur niż rok poprzedni.
Znamy już zwycięzców X edycji Rankingu Miast Polskiego Związku Firm Deweloperskich 2020. Wrocław, Bydgoszcz i Poznań to najsprawniejsze miasta w zakresie działalności administracyjnej w 2019 roku, obejmującej wydawanie decyzji administracyjnych potrzebnych do realizacji inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce.
Budowane obecnie domy pochłaniają masę energii, ich konstrukcja wymaga dużego nakładu pracy i materiałów, a ich codzienne użytkowanie generuje wysokie koszty.
Szeroka oferta mieszkań wraz z innowacyjnymi udogodnieniami smart home i eko, produkty dedykowane nabywcom inwestycyjnym, a także kampania wizerunkowa z Ambasadorem Andrzejem Bargielem, potwierdzająca nowe otwarcie w zakresie standardu dostarczanych produktów – mijający rok był dla Grupy Murapol okresem zmian w kierunkach wyznaczonych w przyjętej strategii rozwoju na lata 2019/2021+.
Zakończyła się budowa osiedla Lizbońska na warszawskiej Saskiej Kępie. To pierwsza gotowa wspólna inwestycja Develii oraz Grupo Lar Polska. W ramach projektu powstało 199 mieszkań i 15 lokali usługowych w czterech budynkach o modernistycznej architekturze autorstwa pracowni JEMS Architekci. Funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Unibep. W ofercie dostępnych jest jeszcze 12 ostatnich mieszkań. Rozpoczął się proces przekazywania lokali klientom.
O ponad 60% w ujęciu r./r. Victoria Dom zwiększyła w pierwszym kwartale br. liczbę zawartych umów sprzedaży dochodząc do rekordowego poziomu 593 mieszkań. Wszystkie projekty deweloperskie realizowane są obecnie bez przeszkód i zgodnie z planem. Zarząd spółki pomimo sytuacji związanej z pandemią Covid-19 sugeruje klientom aby nie odkładali na później decyzji zakupowych ze względu m.in. na możliwe ograniczenie oferty na rynku pierwotnym i możliwe pogorszenie dostępu do kredytów w kolejnych okresach.