Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum dla biurowca K2 w Gdyni.
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zaufanym partnerem w dobie reindustrializacji. Deweloper realizuje zakład produkcyjny Grupy Fortaco w Knurowie, koło Gliwic, a budowę obiektu sfinansował Alior Bank kwotą ponad 24 mln euro.
Nagel-Group, jedna z wiodących w Europie firm zajmujących się logistyką produktów spożywczych, wynajmie jeden z budynków należących do kompleksu Booster Zabrze. Najemca wprowadzi się do obiektu w drugim kwartale 2025 roku. Umowa między spółkami została podpisana na 15 lat.
Po raz pierwszy od dwóch lat, między lipcem a wrześniem bieżącego roku wzrosły średnie ceny transakcyjne mieszkań kupowanych we wszystkich dużych miastach w kraju.
Już w sobotę, 26 listopada na obszarze Osiedla Wilno zlokalizowanego na warszawskim Targówku przy ul. Wiernej odbędzie się start akcji pod hasłem „Zimowe Osiedle Wilno“.
Dom Development SA, wiodący deweloper na polskim rynku, prowadzi sprzedaż kolejnego osiedla Derby zlokalizowanego przy ul. Skarbka z Gór na warszawskiej Białołęce. Osiedle Derby 14 będzie bardzo nowoczesnym osiedlem, zbudowanym w okolicy o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Łącznie na osiedlu Derby 14, powstanie blisko 700 mieszkań w czterech etapach w najbardziej poszukiwanych metrażach. W III etapie powstanie 189 mieszkań. Planowane oddanie do użytku III etapu osiedla Derby 14 to IV kwartał 2013 roku.
Ronson Development sprzedał dotychczas 68 ze 167 mieszkań dostępnych w projekcie Gemini II wprowadzonym do oferty pod koniec stycznia. Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczął Hochtief Polska, który jest generalnym wykonawcą projektu. Wcześniej, od połowy lutego, GW przygotowywał grunt pod wprowadzenie ciężkiego sprzętu. Zakończenie prac budowlanych planowane jest IV kw. 2012 r.
Firma Walter Herz, która od 11 lat świadczy kompleksowe usługi doradcze w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce wybrała Warsaw Trade Tower na swoją, nową siedzibę
GEO, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o. oraz Gant Development SA postanowiły o wzajemnym przekazaniu w pierwszym tygodniu listopada br. informacji na temat banku gruntów należących do obu podmiotów w celu wstępnego oszacowania parytetu, jaki obie strony uzyskałyby w spółce, która może powstać z połączenia obu firm. W ciągu dwóch miesięcy, po analizie informacji o gruntach, spółki przystąpią do badania due diligence.
W ostatnich miesiącach deweloperzy sprzedali w Warszawie znacznie więcej mieszkań niż wprowadzili do oferty rynkowej. W trzecim kwartale br. w stolicy nabywców znalazło ok. 4 tys. nowych mieszkań, podczas gdy w tym samym czasie weszło na rynek ok. 2,2 tys., podaje Reas.
W ostatnich miesiącach najwięcej mieszkań sprzedało się w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. W tych miastach oferta rynku deweloperskiego zmalała najbardziej. Rekordowo wysoki poziom sprzedaży mieszkań przy niedużej liczbie rozpoczynanych inwestycji może być powodem oczekiwanego odbicia cen na rynku deweloperskim.
Na rynku nieruchomości możemy obserwować nowy trend. Elementem strategii marketingowej firm deweloperskich staje się coraz częściej oferowanie mieszkań z wykończeniem pod klucz w cenie. Jeszcze niedawno taki standard sprzedaży lokali był zjawiskiem rzadkim i dotyczył głównie drogich apartamentów.
Wyniki sprzedaży nowych mieszkań dorównują tym z czasu rynkowego boomu. Oferta maleje
W marcu rozpocznie się budowa pierwszego nowoczesnego centrum handlowego na poznańskim Dębcu. Kompleks ma już pierwszych najemców. Galeria Dębiec, której realizację niebawem rozpocznie Red Real Estate Development przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu zapewni odpowiedni komfort zakupów okolicznym mieszkańcom.
Ostatnie miesiące okazały się bardzo dobrym okresem sprzedażowym na rynku nowych mieszkań. Mimo wakacji, w trzecim kwartale liczba transakcji zawartych przez deweloperów była porównywalna z poziomem sprzedaży, jaki odnotowywali w okresie boomu. Znów zaczęły się sprzedawać się nawet dziury w ziemi.