Kompleks uzdrowiskowo-hotelowy PINEA powiększy się o następny budynek, w którym zaplanowano hotel w systemie condo wraz z pełną infrastrukturą usługową. Obejmować ona będzie kompleks krytych basenów ze strefą saun, gabinety fizjoterapii, restaurację hotelową, bary oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny. Budowa, która rozpoczęła się we wrześniu, została powierzona wykonawcy właśnie zakończonego pierwszego etapu – firmie Strabag. Termin zakończenia prac przy drugim etapie to lato 2023 roku.
TBS Wrocław podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, działającym w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, na udzielenie kredytu o wartości 23 mln zł. Finansowanie pozwoli gminnej spółce zakończyć rozpoczętą w marcu inwestycję mieszkaniową przy ul. Pakistańskiej, dzięki której powstanie 159 mieszkań czynszowych.
Rekordowa wartość transakcji inwestycyjnych i wysoki popyt na powierzchnie potwierdza doskonałą kondycję segmentu biurowego w naszym kraju
Kameralne osiedle La Praga od Nexity, powstające w samym sercu Pragi Północ, to miejsce stworzone z myślą o aktywnych uczestnikach życia kulturalnego Warszawy. Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań.
Miniony rok znów okazał się rekordowy pod względem liczby sprzedanych, jak i budowanych mieszkań. Liczba oddanych do użytkowania budynków wielorodzinnych na terenie Poznania wyniosła 78, co daje 4356 lokali mieszkalnych. To o 836 więcej niż rok wcześniej. Prognozy na kolejne lata są optymistyczne. W 2019 r. rozpoczęto budowę 107 nowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, czyli o 49 więcej niż rok wcześniej. A to z pewnością nie wszystko. Spodziewać się możemy debiutów kolejnych projektów. O plany na rok 2020 zapytaliśmy poznańskich deweloperów.
Marvipol Development rozpoczął sprzedaż lokali z nowej inwestycji realizowanej na warszawskim Ursynowie przy ul. Raabego 13A. Projekt powstanie350 metrów od stacji metra Natolin. Pojedynczy budynek składa się z sekcji liczącej 3 piętra oraz 10 piętrowej dominanty. Oferuje 65 mieszkań w standardzie SMART&ECO oraz 3 lokale usługowe o łącznej powierzchni użytkowej 3,1 tys. m2. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w II kwartale 2023 roku.
ATAL, ogólnopolski deweloper, przekaże zabytkowy schron z czasów II wojny światowej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Nowy właściciel odrestauruje schron i tchnie w niego nowe życie, dzięki czemu dzielnica wzbogaci się o atrakcyjny obiekt muzealny, który będzie służył lokalnej społeczności i turystom. Schron ukryty jest wśród drzew przy ul. Bosmańskiej na gdyńskim Oksywiu, nieopodal realizowanej przez dewelopera kameralnej inwestycji mieszkaniowej – ATAL Bosmańska.
Lokum Deweloper, oferujący mieszkania o podwyższonym standardzie we Wrocławiu i w Krakowie, po sześciu miesiącach br. odnotował wzrost wyników sprzedaży względem zeszłego roku. Do końca czerwca Grupa miała zawartych 379 umów deweloperskich i przedwstępnych (+331% r/r) oraz 66 umów rezerwacyjnych (-14% r/r). W wyniku I półrocza br. rozpoznano 305 lokali (+14% r/r).
Deficyt atrakcyjnych terenów inwestycyjnych sprawia, że deweloperzy ostro rywalizują o najlepsze oferty, starają się jednak nie kupować za wszelką cenę
W pierwszej połowie 2020 popyt na powierzchnie biurowe w Krakowie był o 15% niższy niż przed rokiem. Jednocześnie rynek inwestycyjny w tym mieście okazał się wyjątkowo odporny na zawirowania związane z globalną pandemią.
Przedsiębiorca z Sosnowca zdecydował się na rozbudowanie posiadanej linii produkcyjnej. Prace polegały na postawieniu dodatkowego budynku wewnątrz już istniejącej hali produkcyjnej. W momencie oddania budynku do użytkowania, przedsiębiorca zwrócił się do prezydenta miasta z zapytaniem o należny podatek.
Dla wielu kupno mieszkania to czynność, którą przeprowadza się raz w życiu. Trudno w tej sytuacji o powstrzymanie emocji i zadbanie o każdy detal, których jest przecież wiele.
Akcjonariusze notowanego na GPW dewelopera zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 0,15 zł na akcję. Termin wypłaty dywidendy ustalono na 30 lipca 2021 r., a dniem nabycia praw do dywidendy będzie 16 lipca 2021 r. Tegoroczna dywidenda będzie pierwszą w historii Spółki. Zarząd WIKANA ocenia, iż deweloperska grupa dojrzała do regularnego dzielenia się wypracowanym zyskiem z Akcjonariuszami.
Grupa ROBYG zakończyła wieloetapową inwestycję Lawendowe Wzgórza w Gdańsku i oddała wszystkie lokale do użytku mieszkańcom. Na 22 ha działki o łącznej powierzchni użytkowej 95.385 m2 zbudowano 33 budynki, w których mieści się 2060 mieszkań i ponad 9500 m2 balkonów, a mieszka ponad 3700 osób.
Rynek wynajmu mieszkań nie będzie już taki sam. Kolejne uczelnie donoszą o zajęciach prowadzonych w systemie hybrydowym, a to przecież studenci zasilają grupę najemców mieszkań. Jakie są możliwe następstwa obecnej sytuacji?