Tegoroczny start edukacji przywołuje zagadnienia zmian w jej systemie i architekturze użytkowej mocniej niż zwykle.
W dniu 18 grudnia 2020 roku generalny wykonawca podpisał umowę z Zarządem Dróg i Mostów oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie na wykonanie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego (ZCK).
V etap realizowanego przez ECO-Classic w Gdańsku osiedla Wolne Miasto uzyskał pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęła się procedura odbiorów mieszkań.
BPI Real Estate Poland zakończyło budowę kolejnej inwestycji na warszawskiej Woli. Nowoczesny budynek wolaRE znajdujący się przy ul. Ostroroga 21 otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Na finiszu jest także sprzedaż mieszkań w inwestycji. W ofercie belgijskiego dewelopera zostało jest już tylko 13 ostatnich lokali. wolaRE jest trzecim projektem BPI zrealizowanym w tej wyjątkowo atrakcyjnej lokalizacji. Inwestycja powstała zaledwie 4 km od ścisłego centrum Warszawy z dogodnym dojazdem do niemal każdej części miasta.
W Błażejewie koło Kórnika trwają prace związane z rozbudową inwestycji Rodzinny Zakątek. Jednocześnie deweloper KM Building zapowiada we wrześniu uruchomienie sprzedaży kolejnego etapu.
Przestronne 4-pokojowe mieszkania i duże ogródki – takie nowości czekają na przyszłych mieszkańców ostatniego etapu Red Parku na zielonym Dębcu. Premiera czwartego etapu inwestycji odbędzie się już w ten weekend na poznańskich targach mieszkaniowych. Ostatni budynek będzie gotowy w I kwartale 2021 roku.
Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska zakończyła budowę najnowszego polskiego teatru. Jest nim Teatr KTO, który stanął przy ul. Jana Zamoyskiego 50 na krakowskim Podgórzu. Otwarcie teatru – wraz z inauguracyjnym przedstawieniem – odbędzie się 6 września. Działalność placówki zainauguruje spektakl „Teatr otwarty”. Obiekt zaprojektowano dla 160 widzów.
Rok 2021 na rynku mieszkaniowym stał pod znakiem pogłębiającej się nierównowagi podaży i popytu. Deweloperzy wprowadzili do sprzedaży o 11 000 mieszkań mniej niż sprzedali. Kupujący traktowali mieszkania głównie jako bezpieczną lokatę kapitału. Gdyby nie pandemia, spowolnienie, które czeka polską mieszkaniówkę w 2022 r. przyszłoby znacznie wcześniej.
Choć w Polsce rynek najmu nie jest tak silnie rozwinięty jak np. w Niemczech czy Austrii, coraz więcej osób wybiera wynajem zamiast posiadania własnego lokalu. Nowoczesne społeczeństwo nie musi już mieć, a może wypożyczać. Model biznesowy „produkt jako usługa” funkcjonuje już od lat w branży przewozowej i turystycznej. Teraz czas na rynek mieszkaniowy. Firma Resi4Rent proponuje Polakom mieszkania w abonamencie.
Projekt Osiedle Owocowe od Gravis Developer w lokalizacji Komorniki-Rosnowo koło Poznania, idealnie wpasowuje się w aktualnie panujące trendy na rynku nieruchomości. Inwestor proponuje swoim klientom dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej, każdy z działką o powierzchni 465 m2. Sama powierzchnia zielonego ogrodu to około 400 m2.
Wraz z początkiem nowego roku fiński deweloper YIT rozpoczął sprzedaż mieszkań w jednej ze swoich najnowszych inwestycji – Nordic Sadyba. W budynku, który powstaje przy ul. Nałęczowskiej 33 w Warszawie, znajdzie się łącznie 281 lokali. Budowa rozpoczęła się w czwartym kwartale 2019 roku, a jej zakończenie planowane jest na koniec roku 2021. Generalnym wykonawcą jest firma UNIBEP.
Proponowane przez deweloperów mieszkania cieszą się bardzo dużą popularnością. Najdobitniej potwierdza to fakt, że zdecydowana większość lokali mieszkalnych sprzedaje się jeszcze przed zakończeniem inwestycji.
Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym przykładem.
Grupa ROBYG wprowadziła do sprzedaży 166 lokali w Gdańsku – na osiedlach PORTO i Zajezdnia Wrzeszcz. PORTO to atrakcyjna lokalizacja i niska, pięciopiętrowa zabudowa – w ofercie są 53 lokale o metrażach od 30 m2 do 76 m2. Natomiast w ramach nowego etapu inwestycji Zajezdnia Wrzeszcz do sprzedaży włączonych zostało 113 mieszkań 1-,2-,3-,4- i 5-pokojowych, o dużej rozpiętości metraży od 30 m2 aż do 122 m2. Ceny rozpoczynają się już od 10.500 zł za m2.
Łódzka Manufaktura, Poznański Stary Browar, Silesia City Center – rewitalizacja postindustrialnych obiektów na dobre wkroczyła na polskie podwórko. Atrakcyjne architektoniczne centra tętnią teraz życiem, inspirują artystycznymi przedsięwzięciami, przyciągają ludzi. Wiele wskazuje na to, że za chwilę te przykłady nie będą odosobnione. Nad planami rewitalizacji pracują największe miasta Polski – m.in. Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Kraków.