Podczas gdy Greta Thunberg, nastoletnia szwedzka aktywistka zostaje człowiekiem roku magazynu „TIME”, w Polsce dokonuje się nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, popularnie nazywanej ustawą śmieciową. Zwrot w „zielonym” kierunku jest silny, a firmy coraz bardziej świadomie podchodzą do ekologii w miejscu pracy. Jak w nowych realiach odnajduje się branża nieruchomości? Czy biuro zero waste to melodia przyszłości czy dzisiejsza rzeczywistość?
Zbliża się termin zakończenia budowy Hotelu Grano, który realizowany jest na gdańskiej Wyspie Spichrzów przez spółkę Dekpol Deweloper. Ukończenie inwestycji nastąpi w lutym 2020 roku. Z noclegu w czterogwiazdkowym hotelu oferującym 136 pokoi oraz szereg udogodnień będzie można skorzystać już od kwietnia przyszłego roku.
Na poznańskich rynku mieszkaniowym dużą popularnością cieszą się lokale z trzema pokojami, o metrażu od 50 do 75 mkw. i są naturalnym wyborem dla rodzin lub osób, które planują swoją przyszłość. Gdzie warto zamieszkać z najbliższymi, w stolicy Wielkopolski?
W Warszawie, tak jak w wielu najpopularniejszych miastach świata, modne dzielnice, w których warto bywać (i inwestować!) zmieniają się coraz częściej. Wszystko wskazuje na to, że po rewitalizowanej Pradze Północ to właśnie Wola zajmie miano najbardziej stylowej stołecznej dzielnicy, idąc w ślady nowojorskiego Williamsburga czy Green Point. Jaka jest Wola, czyli prawdopodobnie kolejna najbardziej rozchwytywana lokalizacja w Warszawie?
Niezwalniające wzrosty cen mieszkań sprawiają, że opłacalność inwestycji w lokal na wynajem spada. 5,18 proc. netto w skali roku to jednak i tak kuszące zyski, choć należy pamiętać o ryzykach związanych z takim sposobem ulokowania pieniędzy.
Grupa ROBYG w 2020 roku nabyła nowe grunty w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku – łącznie powiększając swój potencjał budowlany o ponad 170 000 m2 PUM, z uwzględnieniem przejęcia Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Nowe działki zlokalizowane są w atrakcyjnych dzielnicach: w Warszawie na Pradze, Wawrze oraz w Ursusie, zaś w Gdańsku m.in. w dzielnicy Stogi.
– Nie ma drugiego tak pionierskiego projektu w Europie – uważa prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. W ciągu najbliższych lat miasto chce wydać na rewitalizację miliardy złotych, kolejne miliony dołożą prywatni inwestorzy. Czy dzięki temu Łódź otrzyma drugie życie?
O wrocławskich trendach deweloperskich, inspirujących materiałach oraz atrakcyjnym projektowaniu budującym klimat miasta rozmawiamy z Tomaszem Szychlińskim – prezesem wrocławskiej firmy Toscom Development.
Banki coraz częściej oferują kredyty, dzięki którym można sfinansować inwestycje proekologiczne na preferencyjnych zasadach. Dotyczy to zarówno wyposażenia domu w nowoczesne technologie grzewcze, budowy budynku energo-oszczędnego, jak i nawet zakupu samochodu hybrydowego.
Porządek, ład i wyciszenie z nutą retro to określenia, które doskonale oddają charakter nowej realizacji studia architektury wnętrz Decoroom. Architekci oparli projekt na potrzebie uproszczenia przestrzeni i rozwiązaniach, które inwestorzy upodobali sobie z myślą o swoim wymarzonym miejscu. Tak oto na warszawskim Bemowie powstało nowoczesne mieszkanie, w którym oswojony minimalizm swobodnie przeplata się z zaskakującymi elementami wystroju zapewniając mieszkańcom komfort i pożądaną funkcjonalność.
Firma Dolcan wprowadza do Szczecina mieszkania w Systemie Condo. To lokale, które dają nabywcom gwarantowany umową zysk w wysokości 8 proc. rocznie. Wszystkie mieszkania są już wykończone i gotowe na przyjęcie turystów. Od 1 maja ruszy ich wynajem. Wzbogacą ofertę noclegową w Szczecinie. A tym, którzy myślą o inwestowaniu dają nowe możliwości zarabiania na nieruchomościach.
Polacy szturmują biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
Realizowany przez ANTCZAK Investments przy ul. Stacyjnej 5, butikowy biurowiec w kształcie ekierki uzyskał już pozwolenie na użytkowanie.
Kiedy już odbierzemy klucze do nowego mieszkania, nim się wprowadzimy, musimy je urządzić. Kuchnia jest sercem każdego domu i jednocześnie jednym z najdroższych pomieszczeń, które wymaga stosownego wyposażenia. Deweloper Monday Development postanowił swoim klientom ten proces nieco ułatwić. Przy zakupie mieszkania na osiedlu Nowych Kosmonautów w czerwcu mogą otrzymać kartę podarunkową na sprzęt AGD za symboliczną złotówkę.