Pierwszy kwartał 2017 roku potwierdził znakomitą kondycję rynku mieszkaniowego. Choć wzrost sprzedaży lokali w porównaniu z IV kwartałem nie był spektakularny, to mimo to ustanowił nowy rekord.
Wprowadzenie zmian do programu Mieszkanie dla Młodych umożliwi skorzystanie z dofinansowania wkładu własnego również w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego. W jakie lokale warto inwestować?
Deweloperzy coraz częściej angażują się w akcje społeczne, dzięki którym mogą dotrzeć do określonej grupy osób. Tego typu przedsięwzięcia są alternatywą dla standardowych kampanii reklamowych, przyciągają uwagę do ważnych kwestii społecznych i jednocześnie pozytywnie wpływają na wizerunek firmy.
Kaliski deweloper zakończył niedawno realizację swojej flagowej inwestycji - osiedla Panorama w Kościelnej Wsi - a już widać realne postępy na budowie nowego projektu - osiedla Botaniczna House.
Chwilowa nieobecność rządowych programów pomocowych sprawiła, że wyłącznie na deweloperach spoczął obowiązek ułatwiania klientom zakupu własnego mieszkania.
Na terenie gminy Suchy Las zakończyła się budowa inwestycji o nazwie Villa Sucholeska. Na przyszłych mieszkańców czekają dwie kameralne wille z 8 mieszkaniami łącznie.
Miniony rok był bardzo dobry dla branży deweloperskiej, oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w roku 2016. Zarówno statystyki, jak i prognozy ekspertów na najbliższe miesiące nastrajają pozytywnie.
W sobotę 21 stycznia deweloper Twoje M organizuje Drzwi Otwarte na terenie inwestycji przy ul. Fabianowskiej 12 w podpoznańskich Plewiskach.
Jeszcze w tym roku Grupa Partner zakończy prace nad dwiema inwestycjami w Poznaniu. Według harmonogramów, w III kwartale zostanie oddany do użytkowania Młyn nad Cybiną, a pod koniec roku - pierwszy budynek kompleksu Nadolnik Compact Apartments.
Deweloper czy duży inwestor mogą narzucić długie terminy zapłaty za usługę. Im mniejsza firma budowlana podejmuje się pracy, tym większy to dla niej kłopot. Są jednak sposoby na szybsze uzyskanie należności.
Najemcy powierzchni komercyjnych mają teraz od kilku do kilkunastu tygodni na weryfikację wysokości i prawidłowości naliczeń opłat eksploatacyjnych za 2018 rok.
Wrocławski deweloper mieszkaniowy i komercyjny odnotowuje coraz wyższe wyniki sprzedaży.
W wyniku ogłoszonego przetargu, spółka deweloperska Neocity wybrała generalnego wykonawcę inwestycji NeoVillage. Realizacją osiedla, które powstanie na warszawskim Ursusie, zajmie się firma Unibep. W ramach projektu powstanie również lokalne biuro sprzedaży Neocity.
Fadesa Polnord Polska zawarła ostateczne umowy na zakup działek o łącznej powierzchni 5 983 m2, położonych w atrakcyjnej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki. Nieruchomości umożliwią dalszy rozwój inwestycji w mieście.
W dniach 22-23 listopada w 19. Dzielnicy w Warszawie odbędą się dni otwarte, podczas których zainteresowani inwestycją, będą mogli zobaczyć jej II etap.