Końcówka 2014 roku zapowiada się obiecująco na pierwotnym rynku nieruchomości. Pierwsze trzy kwartały obecnego roku były dla deweloperów udane, a utrzymujący się trend sprzedaży pozwala mieć nadzieję na korzystne wyniki w skali całego roku.
INKOM S.A. rozpoczął sprzedaż mieszkań na osiedlu Nowy Port, budowanym na wrocławskich Swojczycach. Deweloper zachęca nie tylko niską ceną metra kwadratowego – od 4499 zł, ale także preferencyjnym systemem płatności 10/90.
27 września ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Programu Budowlanego. Program ma na celu wyłonienie najlepszych deweloperów, inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych oraz firm budowlanych w kraju. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 26 listopada.
Archicom rozpoczął sprzedaż mieszkań w budynkach M37 M39 – ostatnich etapów realizacji Olimpia Port. Na nabywców czekają atrakcyjne lokale o metrażach od 34 m2 do 82 m2. Osiedle wyróżnia się kameralną architekturą, zielenią i bliskością rzeki. Mieszkańcy mają dostęp do szeregu udogodnień – placów zabaw, miejsc do rekreacji czy bulwaru nadrzecznego z Mariną.
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach kryzysu zdrowotnego, pytanie to wciąż pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony utrzymująca się ostrożność w podejmowaniu decyzji i wyczekiwanie na rozwój sytuacji obserwowane od kilku kwartałów, z drugiej widoczna elastyczność wynajmujących, duże nadzieje związane z wysokim poziomem zaszczepienia w stolicy, odmrożenie procesów leasingowych i zdecydowanie rosnąca potrzeba oraz chęć powrotu do pracy w biurach.
Dla wielu osób pierwszą rzeczą na liście życzeń, która powstała podczas pandemii, jest domowe biuro.
124 mieszkania osiedlu przy ul. Tytoniowej już gotowe. Niebawem do pierwszych z nich wprowadzą się najemcy. Inwestycja jest wynikiem współpracy pomiędzy Urzędem Miasta w Radomiu i spółką PFR Nieruchomości realizującą rynkową część rządowego programu mieszkaniowego. Radomski samorząd wskazał teren, na którym powstało osiedle, a jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju.
Od początku 2022 roku inwestorzy zainwestowali niemal 2,9 mld euro w polskie nieruchomości. Wolumen ten był o ponad 40% wyższy w porównaniu z I połową 2021 roku, a zbliżony do wartości uzyskanej w analogicznym okresie 2020 roku, kiedy rynek inwestycyjny osiągnął rezultat 3 mld euro. Apetyt inwestorów na nieruchomości w Polsce mógł częściowo wynikać z potrzeby przynajmniej częściowego zabezpieczenia się przed inflacją.
Deweloperzy chcieliby budować więcej i szybciej. Do grona największych graczy na rynku nieruchomości dołączają kolejne mniejsze i bardzo obiecujące miasta. Podaż jest wciąż wysoka, mimo wysokich cen, które od blisko pięciu lat idą cały czas w górę. Jak wygląda obecnie mapa rynku nieruchomości w Polsce?
Develia otrzymała pozwolenie na budowę kolejnych 700 mieszkań na osiedlu Ceglana Park w Katowicach. Obecnie trwa przedsprzedaż II etapu inwestycji. W ofercie I etapu, którego budowa zbliża się do końca, pozostały ostatnie wolne lokale.
Po 48 miesiącach zakończyła się budowa Warsaw UNIT. Najnowszy wieżowiec Ghelamco ma już pozwolenie na użytkowanie. Wkrótce wprowadzą się do niego pierwsi najemcy.
Dom Development, największy deweloper w Polsce, rozpoczął wydawanie kluczy na Osiedlu Grabiszyńska 141.
Grupa ROBYG wprowadza do sprzedaży 6. etap inwestycji Mój Ursus z 166 lokalami o metrażach od 30 m2 do 96 m2. Rozpoczęcie budowy planowane jest na II kwartał 2021 roku, a zakończenie na IV kwartał 2022 roku. Wszystkie lokale w standardzie, bez dodatkowych kosztów, zostaną wyposażone w system Smart House firmy Keemple – który podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Docelowo inwestycje realizowane przez ROBYG na terenie Ursusa (Stacja Nowy Ursus oraz Mój Ursus) obejmą ponad 3000 lokali wraz z pełnym zapleczem infrastrukturalnym.
Gorzowski Budnex zrealizuje kolejną inwestycję w Szczecinie. Sedina Apartamenty powstaną na Kępie Parnickiej – jednej najbardziej prestiżowych lokalizacji w grodzie Gryfa.
Osiedle Rodzinne Podolany zmienia się z dnia na dzień – przekonać się o tym mogli uczestnicy Dni Otwartych, które na początku czerwca zorganizował na placu budowy deweloper, Sky Investments. Potencjalni przyszli właściciele mogli zobaczyć, jak oferowane lokale wyglądają w rzeczywistości.