Mimo pandemii i niepewności na rynku, w polskie nieruchomości komercyjne w 2020 roku zainwestowano ponad 5 mld euro.
W przyszłym roku będzie można skorzystać z rządowego programu wsparcia zakupu mieszkania bez wkładu własnego. Jednak na ten moment nie wszystkie lokale spełniają warunki dopłaty. W największych miastach Polski bowiem limity cen znacznie odstają od rynkowych.
Nie ma lepszego miejsca na poszukiwanie mieszkania niż targi nieruchomościowe: w jednym miejscu i czasie można zapoznać się z pełną ofertą rynku, dowiedzieć się wszystkiego o interesującej nas inwestycji, a nawet podpisać umowę rezerwacyjną.
Początek nowego roku przyniósł długo wyczekiwane udostępnienie drugiej puli środków dofinansowań w programie Mieszkanie dla Młodych. Należy się śpieszyć, ponieważ zainteresowanie jest ogromne. Ci, którym się to nie uda, będą mieli szansę skorzystać z pierwszej części środków przeznaczonych na rok 2018.
Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, obecny na poznańskim rynku od 2011 roku, wprowadza do oferty nową inwestycję – Murapol Zielony Żurawiniec.
Czasami zdarza się, że lokatorzy odmawiają dobrowolnego opuszczenia lokalu. Oczywiście, w świetle zasad współżycia społecznego jest to zachowanie karygodne. Okazuje się jednak, że niejednokrotnie to, co wydaje oczywiste i naturalne, w świetle prawa wcale takie nie jest. Przykładowo, jeżeli problem występuje od 1 listopada do 31 marca, nie można dokonać eksmisji, jeżeli nie został wskazany na przykład lokal socjalny czy pomieszczenie tymczasowe dla osoby eksmitowanej. Takie działanie wynika z art. 16 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu Cywilnego. Zatem co zrobić, jeżeli pojawia się problem z lokatorami?
Fiński deweloper YIT wybrał generalnego wykonawcę części mieszkaniowej wielofunkcyjnego obiektu Żurawie. Przetarg wygrała firma Mota-Engil. Inwestycja powstanie na terenie Młodego Miasta w Gdańsku, pomiędzy ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności.
Budynki, zarówno mieszkalne, jak i biurowe, mają potencjał, aby przygotować grunt pod przypadkowe spotkania i interakcje społeczne, wspierając w ten sposób budowanie społeczności i wpływając na tkankę naszej kultury.
Dla należących do Develii nieruchomości komercyjnych rok 2021 był udany – zarówno wrocławskie Sky Tower i Arkady Wrocławskie, jak i stołeczny biurowiec Wola Retro utrzymały wysokie odsetki wynajmowanych powierzchni. W sumie spółka podpisała 114 umów na 27,8 tys. m kw. biur, sklepów i punktów usługowych.
Aurec Home oferuje każdemu z mieszkańców osiedla Miasteczko Jutrzenki miejsce na mini ogródek w osiedlowej szklarni. Ma być ona miejscem spotkań sąsiadów i przestrzenią do budowania relacji między nieznajomymi mieszkańcami osiedla, a także ozdobą krajobrazu. Deweloper pragnie, by ten przydomowy ogródek warzywny był dla dzieci zamieszkujących osiedle pierwszą lekcją poszanowania zieleni i ekologii, a dla rodzin momentem wytchnienia w miejskim zgiełku i zadbania o jakość życia w duchu slow life, a także o świeże warzywa i zioła na talerzu.
Dom Development, największy deweloper w Polsce, rozpoczął sprzedaż nowego, wyjątkowego projektu – Rezydencji Stanisława Augusta. Inwestycja powstaje na Pradze Południe w Warszawie, w historycznym Parku Skaryszewskim, w sąsiedztwie prestiżowej Saskiej Kępy. Do oferty wprowadzono 114 apartamentów, wszystkie z widokiem na 55-hektarowy park oraz 11 lokali usługowych. Przekazanie kluczy zaplanowane jest na czwarty kwartał 2022 roku.
Nova Bluszczańska to inwestycja spółki deweloperskiej SGI, powstająca na warszawskich Siekierkach.
Na początku miesiąca ruszyła sprzedaż II etapu osiedla Rodzinne Podolany. Mieszkania i domy wprowadzone 3 sierpnia do oferty cieszą się dużym zainteresowaniem, a na budowie trwają już prace nad fundamentami.
Po doskonałym przyjęciu poprzednich faz inwestycji, Echo Investment rozpoczęło sprzedaż trzeciego etapu osiedla ENTER, zlokalizowanego na poznańskich Naramowicach. P
Wiele osób planujących zakup mieszkania przy wsparciu kredytem odetchnęło z ulgą na wiadomość, że Komisja Nadzoru Finansowego złagodziła wytyczne zawarte w Rekomendacji S. W pierwotnej wersji miała ona zobowiązywać banki, by już od 2014 roku wymagały od swoich klientów posiadania co najmniej 20 procent środków własnych.