Budownictwo ekologiczne i energooszczędne to temat, który bez wątpienia zyskuje na popularności, czego wyrazem są kolejne inwestycje tworzone w zgodzie z założeniami filozofii zrównoważonego rozwoju.
O ponad 60% w ujęciu r./r. Victoria Dom zwiększyła w pierwszym kwartale br. liczbę zawartych umów sprzedaży dochodząc do rekordowego poziomu 593 mieszkań. Wszystkie projekty deweloperskie realizowane są obecnie bez przeszkód i zgodnie z planem. Zarząd spółki pomimo sytuacji związanej z pandemią Covid-19 sugeruje klientom aby nie odkładali na później decyzji zakupowych ze względu m.in. na możliwe ograniczenie oferty na rynku pierwotnym i możliwe pogorszenie dostępu do kredytów w kolejnych okresach.
Doskonała nadmorska lokalizacja, nowoczesna architektura, kameralna przystań z sielskim widokiem na morze, bogata oferta kulturalna, miejsca nieodkryte, dzikie, ciche – Darłówko oferuje wszystko to, czego pragniemy podczas wypoczynku. Miasto gwarantuje mnóstwo atrakcji – zarówno na weekendowy trip, jak i na dłuższy urlop. Tutaj czas płynie swoim spokojnym nurtem, tutaj zaczerpniesz energii z natury, jodu i sosnowego lasu, bo tutaj powstaje Nautic Park – inwestycja Proxin Investment, w której wypoczniesz będąc na swoim lub zarobisz na wynajmie. Projekt już się toczy a sprzedaż właśnie wystartowała.
Firma Dolcan, która buduje osiedla mieszkań na Białołęce włącza się w lokalne życie nie tylko poprzez inwestowanie, ale także wspólną zabawę z mieszkańcami. Wraz z władzami dzielnicy i portalem ZwalczNudę.pl organizuje grę miejską „Pomóż Dorotce wrócić do domu”.
Aurec Home oferuje każdemu z mieszkańców osiedla Miasteczko Jutrzenki miejsce na mini ogródek w osiedlowej szklarni. Ma być ona miejscem spotkań sąsiadów i przestrzenią do budowania relacji między nieznajomymi mieszkańcami osiedla, a także ozdobą krajobrazu. Deweloper pragnie, by ten przydomowy ogródek warzywny był dla dzieci zamieszkujących osiedle pierwszą lekcją poszanowania zieleni i ekologii, a dla rodzin momentem wytchnienia w miejskim zgiełku i zadbania o jakość życia w duchu slow life, a także o świeże warzywa i zioła na talerzu.
Coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania, które pozwalają kupującym niemal od razu zamieszkać w nowym lokum. To właśnie dlatego wrocławski deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. wprowadził do sprzedaży inwestycję już z gotowymi mieszkaniami z aktem notarialnym.
Jaki był ten rok dla sektora mieszkaniowego w Łodzi? Jak na dynamiczną sytuację związaną z pandemią koronawirusa reagowali kupujący i deweloperzy? Jakie perspektywy malują się przed lokalnym rynkiem pierwotnym w najbliższym czasie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w najnowszym raporcie łódzkiej firmy OPG Property Professionals.
Całoroczne prognozy gospodarcze dla Polski na rok 2020 wskazują spadek PKB o 3-3,5% w odniesieniu do roku poprzedniego. Niemniej jednak w roku 2021 gospodarka powinna powrócić na ścieżkę wzrostu i powiększyć się o około 4% w odniesieniu do roku 2020 – wynika z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield.
Trwa rozbudowa inwestycji firmy Agrobex u zbiegu ulic Wilczak i Serbskiej w Poznaniu. W ramach III już etapu powstaje 78 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.
Na wizerunek firmy składa się wiele elementów – jakość oferowanych produktów i usług, kompetencje pracowników, czy też odpowiednia strona internetowa stanowią tylko niektóre z nich.
W ostatnim budynku zrealizowanym w ramach projektu Tęczowy Las I w Olsztynie do nabycia pozostało już tylko 21 lokali.
Władze Szczecina przedstawiły projekt uchwały krajobrazowej. Jakie zmiany wprowadzi nowy akt prawa miejscowego? Czy miasto zostanie oczyszczone z reklam?
Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, wystosował list do Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydenta Warszawy, w którym zgłosił szereg wątpliwości w związku z procesem uchwalenia Studium zagospodarowania ZPC Ursus. Zwrócił m.in. uwagę na ograniczenie praw własności przedsiębiorstw działających na tym terenie i brak konsultacji społecznych przy uchwalaniu Studium.
Park Handlowy Karuzela w Turku uzyskał pozwolenie na budowę. Prace budowlane na terenie obecnego dworca PKS mają rozpocząć się już w sierpniu.
W Polsce z roku na rok przybywa powierzchni usługowych, jednak głównie za sprawą dużych centrów i parków handlowych. W atrakcyjnych lokalizacjach dużych miast brakuje jednak pojedynczych lokali, szczególnie tych sprofilowanych pod gastronomię.