ATAL – ogólnopolski deweloper – w 2019 roku przekazał 1769 lokali mieszkalnych, inwestycyjnych i usługowych. Kolejne 500 lokali, które zostały ukończone oraz uzyskały pozwolenie na użytkowanie w ubiegłym roku, będzie przekazanych nabywcom w 2020 roku.
Hałas z apartamentów na wynajem krótkoterminowy, tłumy turystów, brak miejsc parkingowych, niski standard mieszkań i przede wszystkim – wysokie ceny. To główne powody dla których Polacy uciekają z centrum miasta na dalekie przedmieścia.
W ostatnich latach zauważalna jest zmiana w sposobie myślenia o własności jako wartości. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez firmę PwC Polska, z których wynika, że aż 81 proc. respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że bardziej opłacalne jest korzystanie z cudzych dóbr niż posiadanie ich na własność. Trend „korzystania bez nabywania” widać również na rynku nieruchomości – z roku na rok rośnie liczba wynajętych mieszkań.
Pierwsza łopata na Leonarda 8 wkopana. Inwestycja zlokalizowana na poznańskich Winiarach nabiera kształtów. Wraz z początkiem czerwca ruszyły prace ziemne, a pierwsze fundamenty zostały wylane. W ramach kameralnego budynku powstanie 9 mieszkań, garaże oraz naziemne miejsca postojowe. Zgodnie z harmonogramem budowa zakończy się w połowie roku 2020 roku.
Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że w wyborze biura pod działalność najistotniejsze są lokalizacja i metraż, nie można zapominać o pozostałych czynnikach. To, w jaki sposób będzie wyglądało wnętrze, ma wpływ na Twoich klientów. Kiedy już masz określony obszar poszukiwań i zakres metrażu, co jeszcze powinieneś rozważyć?
Tworzenie wyjątkowych dekoracji świątecznych to jedna z bożonarodzeniowych tradycji. Pozwala nam lepiej wczuć się w wyjątkowość tego okresu i sprawić, że na kilka tygodni nasze mieszkanie stanie się bardziej przytulnym miejscem.
Trójmiasto to niezmiennie kluczowy ośrodek gospodarczy w północnej Polsce, który w regionie nie ma sobie równych. Miasta wchodzące w skład aglomeracji wyprzedzają konkurencję w obszarze nie tylko ze względu na ich skalę, ale także na już wyrobioną markę, infrastrukturę oraz połączenia komunikacyjne.
Yareal wkrótce ruszy z budową 3 kameralnych apartamentowców pod tzw. skocznią na warszawskim Mokotowie.
Niezależnie od tego czy kupiony lokal ma służyć rodzinie, czy został nabyty w celach inwestycyjnych, pod wynajem, lokalizacja nieruchomości odgrywa kluczową rolę. Deweloperzy stają na przysłowiowej głowie, by zdobyć atrakcyjny grunt, a liczba tych stale się kurczy. Wybór pada więc na dobrze skomunikowane, „zielone” przedmieścia, a gdy mowa o granicach miasta – na tereny z bogatym zapleczem edukacyjnym i handlowym.
Boom na rynku mieszkaniowym trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to aby w najbliższym czasie stan ten uległ drastycznej zmianie. Głosy jakie dochodzące z rynku wskazują jednak, że może być coraz trudniej.
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego co roku w Polsce do użytkowania oddawane jest ok. 14 tys. nowych mieszkań z czego prawie wszystkie posiadają balkony. Dla porównania, jeszcze kilkanaście lat temu jedynie trzy czwarte lokali miało balkon, a te, które nawet je posiadały były niewielkie.
Matexi Polska poinformowała o rozpoczęciu przygotowań do uruchomieni kolejnej inwestycji. Deweloper potwierdza, że na nabytym niedawno gruncie w willowej części Imielina, na warszawskim Ursynowie zrealizuje kameralny projekt obejmujący niespełna 80 lokali.
Ronson Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie drugiego etapu osiedla Miasto Moje na warszawskiej Białołęce i rozpoczął przekazywanie kluczy mieszkańcom. Klienci, którzy dokonali już odbiorów swoich mieszkań, nie kryją uznania dla wysokiej jakości oddawanych lokali.
Poszukujący mieszkania w Poznaniu powinni zarezerwować sobie najbliższą sobotę 10 listopada na odwiedziny inwestycji Nowych Kosmonautów. Z okazji organizowanego Dnia Otwartego na klientów czekać będzie wiele atrakcji: smakowite rogale świętomarcińskie, konsultacje z architektem wnętrz a przede wszystkim możliwość rezerwacji i zakupu mieszkania na promocyjnych warunkach.
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie osiedla Silesia na terenie Zielonej Góry. Inwestor, spółka Agrobex proponuje w I etapie 59 mieszkań. Będą windy, komórki lokatorskie, rowerowania czy plac zabaw. Deweloper zapowiada, że pojawią się także działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla lokalnej społeczności.