Dwie budowy w toku, przekazanie jednej inwestycji do użytkowania i sprzedaż ostatnich mieszkań w trzecim etapie osiedla na Krzykach – tak podsumowuje minione pół roku wrocławski deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. Jak przez ostatnie półrocze zmieniał oblicze Wrocławia?
Przemyślana konstrukcja, nowoczesna technologia, balans między luksusowym, surowym designem i naturą to cechy identyfikujące dwa apartamentowce, które stanęły w cichym miejscu, w centrum Wrocławia. Duże przeszklenia, oraz rozległe tarasy i balkony – o które zadbała firma Budvar – są wizytówką tej wyjątkowej realizacji i gwarancją niezwykłych widoków na panoramę miasta.
Poszukujący mieszkania w Gorzowie bardzo dobrze wiedzą, że oferty lokali na wynajem znikają niemalże w mgnieniu oka.
Rok 2020 nie był dobrym okresem dla osób czerpiących zyski z najmu mieszkań. Lockdown wywołany pandemią Covid-19 sprawił, że studenci zostali zmuszeni do nauki zdalnej i w zdecydowanej większości powrócili do rodzinnych domów. Zresztą, tak samo jak wielu pracowników z zagranicy, którzy na co dzień mieszkali i zarabiali w Polsce.
Invest TDJ Estate sp. z o.o. z sukcesem uplasował na rynku obligacje o łącznej wartości 115 milionów złotych z 2,5-letnim terminem wykupu. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na realizację inwestycji w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. To pierwsze obligacje wyemitowane przez tę spółkę.
To już 10 lat od kiedy rozpoczęto realizację projektu Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. W tym okresie sprzedano 671 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Obecnie ukończony jest VI etap, gdzie trwa przekazywanie kluczy nabywcom. Natomiast w siódmej części osiedla trwa sprzedaż. Zostały dosłownie ostatnie lokale mieszkalne.
Sprzedaż nowych mieszkań była w pierwszym półroczu o 53 proc. wyższa w ujęciu r./r., ale ich podaż wciąż pozostawia dużo do życzenia.
Wilczak 20 i Nowe Żegrze - to pierwsze osiedla zrealizowane przez dewelopera w Poznaniu, których mieszkańcy korzystają już z zalet paneli fotowoltaicznych. Inwestor, spółka Agrobex zapowiada kolejne projekty, gdzie rozwiązania proekologiczne będą odgrywać bardzo ważną rolę.
Już w lipcu br. rozpoczną się odbiory mieszkań zrealizowanych w I etapie części mieszkaniowej BOHEMY po tym, jak inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na użytkowanie.
Kontrolowanie domowego oświetlenia wpływa na komfort codziennego życia. Można oczywiście używać standardowych włączników.
W 2022 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. sprzedała na rynku detalicznym 3 093 lokali netto (-24% r/r), w tym: 1 738 w Warszawie, 793 w Trójmieście, 354 we Wrocławiu i 208 w Krakowie. Grupa zakontraktowała także budowę 397 lokali na rzecz inwestora instytucjonalnego z segmentu PRS (Private Rental Sector).
Fiński deweloper YIT wybrał generalnego wykonawcę II etapu osiedla mieszkaniowego Parkur Residence. Przetarg wygrała firma Kalter, która jest odpowiedzialna również za realizację I fazy inwestycji. W ramach II etapu powstanie 116 nowych mieszkań. Prace budowlane ruszają już w listopadzie br. Ich zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.
Wystartowała sprzedaż mieszkań w trzecim apartamentowcu w wielofunkcyjnym projekcie Fuzja w Łodzi. Budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych jest blisko zakończenia, trwają także prace renowacyjne fasady zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera. Za projekt inwestycji, która połączy funkcje biurową, mieszkaniową oraz handlowo-usługową, odpowiedzialne jest uznane biuro architektoniczne Medusa Group.
Dom Development SA, wiodący deweloper na polskim rynku, prowadzi sprzedaż kolejnego osiedla Derby zlokalizowanego przy ul. Skarbka z Gór na warszawskiej Białołęce. Osiedle Derby 14 będzie bardzo nowoczesnym osiedlem, zbudowanym w okolicy o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Łącznie na osiedlu Derby 14, powstanie blisko 700 mieszkań w czterech etapach w najbardziej poszukiwanych metrażach. W III etapie powstanie 189 mieszkań. Planowane oddanie do użytku III etapu osiedla Derby 14 to IV kwartał 2013 roku.
Nieruchomości nadal są atrakcyjnym sposobem na ochronę kapitału. Eksperci przewidują, że taki stan będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. Dlaczego warto postawić na mieszkanie pod wynajem?