Pandemia COVID-19 odcisnęła piętno na wszystkich gałęziach gospodarki, w tym także na branży nieruchomości.
Deweloper Victoria Dom rusza z nową inwestycją na warszawskiej Pradze. Osiedle Mieszko zlokalizowane będzie w centrum Grochowa i dostarczy łącznie 150 mieszkań, których ceny zaczynają się od 6690 zł/m2. Oddanie do użytkowania inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.
Wiodący warszawski deweloper opublikował wyniki finansowe za 2017 r., zgodnie z którymi w tym okresie osiągnął 232,6 mln zł przychodów, 54,4 mln zł zysku operacyjnego oraz 37,7 mln zł zysku netto. To wyniki o kilkadziesiąt procent lepsze niż rok wcześniej. Victoria Dom posiada bank ziemi zapewniający utrzymanie sprzedaży mieszkań na wysokim poziomie przez kolejnych 5-6 lat.
Grupa zakłada co najmniej podwojenie przychodów do 183-215 mln euro w 2028 r., potrojenie w ciągu pięciu lat wartości EBITDA (bez aktualizacji wyceny) do poziomu 112-132 mln euro w 2028 r., blisko trzykrotny wzrost wartości środków z działalności operacyjnej (FFO) do 51-60 mln euro w 2028 r., a także co najmniej dwukrotne zwiększenie wartości aktywów netto na akcję (NAV) do 48-56 mln euro w 2028 r.
W dniu 11 października br. sfinalizowaliśmy zakup pierwszej z trzech części nieruchomości inwestycji Towarowa 22 w Warszawie, przeznaczonych pod mieszkania na sprzedaż. Jest to kolejny krok do tego, aby Archicom stał się deweloperem pierwszego wyboru i brał udział w realizacji najbardziej prestiżowych inwestycji w Polsce – mówi Rafał Zboch, Członek Zarządu Archicom S.A., odpowiedzialny za sfinalizowanie transakcji.
W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę dla Ośrodka Ruczaj. Zgoda powinna zostać wydana jeszcze w tym roku. Ośrodek Ruczaj – filia Centrum Kultury Podgórza – ma być nowym miejscem spotkań mieszkańców w prawobrzeżnej części Krakowa.
To, jak będą kształtować się ceny nieruchomości, nie przestaje być tematem numer jeden. Wielu zastanawia się, czy to odpowiedni czas na zakup lokalu pod najem. Jak naprawdę wygląda sytuacja na rynku?
Jak przewiduje międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield w swoim najnowszych raporcie „Trends Radar”, w 2024 roku rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce będzie kształtować się w dużej mierze pod wpływem wzmożonej presji regulacyjnej związanej z ESG. Wejście w życie unijnych standardów raportowania czy nowej wersji dyrektywy EPBD sprawi, że inwestorzy będą musieli kłaść coraz większy nacisk na wdrożenie praktycznych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój w swoich portfelach nieruchomości.
Wiele czynników wpływa na zdrowie i samopoczucie, a jednym z nich jest to jak mieszkamy.
Co? Nowoczesny aparthotel dla każdego. Adres? Pileckiego 59 na warszawskim Ursynowie. Inwestor J.W. Construction rozpoczął sprzedaż.
Wraz ze wzrostem liczby apartamentów wypoczynkowych w polskich kurortach konkurencja będzie się zwiększała, zarówno między właścicielami tych lokali, jak i firmami zarządzającymi. Jak przewiduje Sun & Snow, czyli największy w Polsce operator zarządzający wynajmem blisko 2,5 tys. apartamentów, który jest obecny na rynku już ponad 15 lat, oprócz jakości obsługi i wyposażenia samego apartamentu, ważną rolę będą odgrywały nowe technologie, skuteczność systemów rezerwacyjnych czy też oferta usług dodatkowych.
Czołowy warszawski deweloper osiągnął nowe rekordowe poziomy sprzedaży. Narastająco przez pierwsze trzy kwartały zakontraktował 1129 mieszkań, czyli o 60% więcej niż rok wcześniej. Zarząd Victoria Dom podtrzymuje plan sprzedaży w tym roku łącznie około 1500 lokali. Jednocześnie posiadany bank ziemi obejmuje możliwość wybudowania blisko 10 tys. mieszkań w Warszawie w atrakcyjnych lokalizacjach.
Można śmiało przypuszczać, że apartament 504. zlokalizowany na 50. piętrze ZŁOTEJ 44, to najbardziej spektakularna przestrzeń mieszkalna na rynku pierwotnym w Polsce. Apartament od niedawna oferowany w sprzedaży, usytuowany w całości na jednej kondygnacji zajmuje aż czterysta osiemdziesiąt metrów kwadratowych.
Grupa Murapol ruszyła z kampanią Mieszkaniowe Black Weeks, wpisującą się w tradycję listopadowych promocji oferowanych na całym świecie. Tym razem deweloper stawia przed klientami 424 mieszkania z atrakcyjnymi pakietami bonusów w 14 miastach.
Firma Budnex przekazała klucze do kolejnego etapu swojej zielonogórskiej inwestycji. W zrealizowanym budynku D przy ul. Obywatelskiej powstały 42 mieszkania. Kolejne 98 powstaje w dwóch etapach po sąsiedzku. Pierwsze z nich będą gotowe już we wrześniu.