Grupa ROBYG z sukcesem zakończyła emisję obligacji o wartości 150 mln zł. Przydzielono wszystkie 150 tys. obligacji serii PD o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Wykup obligacji przypada na 17 czerwca 2026, zaś amortyzacja (wcześniejsza spłata) wynosi 15% po 4 latach i 25% po 4,5roku . Dzień pierwszego notowania obligacji na ASO GPW przypadnie nie później niż 30 czerwca 2021. Spółka oferowała obligacje w ramach programu emisji obligacji na okaziciela do kwoty 500 mln zł.
We Wrocławiu odnotowano rekordowo wysoką podaż i najwyższy w historii poziom popytu na powierzchnie biurowe. Tempo rozwoju stolicy Dolnego Śląska w najbliższych latach nadal będzie wysokie.
Nowa ustawa deweloperska, koniec programu „Rodzina na swoim” czy postępująca fala upadków firm z branży budowlanej i deweloperskiej - to tylko niektóre czynniki wpływające negatywnie na rynek mieszkaniowy. Deweloperzy mocno cierpią w czasie niepewnej sytuacji gospodarczej i spadku zaufania do przedsiębiorczości. Obecnie osobom planującym przeprowadzkę poza miasto towarzyszy dylemat: skorzystać z oferty dewelopera czy wybudować dom na własną rękę? Deweloperzy w obliczu kryzysu nie chcą budować tanio. Co więcej, ich inwestycje bywają nietrafione. Lepiej rozważyć pewną budowę, której koszt nie przekroczy zdolności kredytowej inwestora.
Koniec zimy nie przyniósł rewolucji w cenach mieszkań w największych polskich miastach. Z szerszej perspektywy nadal obserwujemy stabilizację, choć na wielu mniejszych rynkach widać dynamiczne wzrosty, za którymi może stać koniec programu Mieszkanie dla Młodych.
Klienci składający wniosek o kredyt hipoteczny, niekiedy już w trakcie jego rozpatrywania, dowiadywali się, że marża będzie wyższa, niż początkowo informowano. Expander zwraca jednak uwagę, że już niedługo takie działanie będzie zakazane przez prawo.
Od jesieni minionego roku oferta deweloperów sukcesywnie się zmniejsza. Zimą niewiele inwestycji wchodzi na rynek, a zainteresowanie zakupem mieszkań nie słabnie. Choć mieszkania wyprzedają się oferta nie zmaleje, bo deweloperzy przygotowują wciąż nowe projekty. I nie jest ich mało.
Trwa budowa Global Office Park w Katowicach. Wielofunkcyjny projekt powstaje w samym sercu miasta, u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki. Deweloper Cavatina Holding nie zwalnia tempa prac budowlanych i wznosi nową architektoniczną ikonę Śląska.
Zarząd Victoria Dom zakłada osiągnięcie w skali całego roku ponad 400 mln zł przychodów oraz około 90 mln zł zysku netto. Niemal wszystkie tegoroczne przekazania gotowych blisko 1300 mieszkań nastąpią w drugim półroczu br.
Grupa INPRO wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 83,1 mln zł netto, czyli o 22% mniej niż w I półroczu 2018 roku. Zysk brutto ze sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach br. zmniejszył się o 22% i wyniósł 24,7 mln zł, a zysk netto osiągnął poziom 6,1 mln zł, co oznacza spadek o 49% r./r. Grupa INPRO w całym 2019 roku planuje wprowadzić do sprzedaży 992 nowe mieszkania i domy
Koniec września to ostatni dzwonek na poszukiwanie studenckiego mieszkania. Zdaniem ekspertów z firmy Admus zajmującej się kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami z roku na rok młodzi ludzie przyjeżdżający do Stolicy na studia muszą liczyć się z coraz trudniejszą sytuacją na rynku mieszkaniowym.
W 2015 roku banki udzieliły 181 tys. kredytów mieszkaniowych, których łączna wartość wynosiła blisko 40 mld zł – wynika z danych Związku Banków Polskich.
Budowa nowej inwestycji w Luboniu postępuje. Wschodnia 19 nabiera kształtów, bowiem trwają prace związane z halą garażową pod budynkiem. Wraz z początkiem marca będzie wylana pierwsza warstwa betonu. Projekt zostanie zrealizowany na wiosnę 2018 roku.
29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego zwana ustawą deweloperską. Ustawa ma służyć lepszej ochronie interesów nabywców. Teraz przed podpisaniem umowy deweloperskiej każdy klient powinien otrzymać prospekt informacyjny.
Według szacunków Ministerstwa Środowiska, nawet co trzeci Polak nie płaci za odbiór śmieci i prawdopodobnie pozbywa się ich w niedozwolony sposób. Wiele z tych odpadów trafia do lasów bądź na nielegalne wysypiska śmieci.
Wielu z nas marzy o małej działce za miastem, która pozwoliłaby nam na dostęp do świeżego powietrza oraz kawałka własnej ziemi, na którym można coś uprawiać albo potraktować ją li tylko rekreacyjnie. Takie miejsce nie musi nas dużo kosztować, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na działkę w dalszej odległości od miasta.