Mieszkań na rynku pierwotnym przybywa, deweloperzy podejmują kolejne inwestycje, bo wiedzą, że nabywców nie brakuje. Według danych GUS, w ciągu dziesięciu miesięcy w 2017 roku zostało oddanych więcej mieszkań niż w 2016 roku.
Wiodący warszawski deweloper w trzecim kwartale br. sprzedał 332 mieszkania, czyli prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. Od początku tego roku zakontraktowano już 707 lokali. Victoria Dom spodziewa się bardzo dobrej sprzedaży także w kolejnych kwartałach. Zdaniem zarządu spółki kluczowe jest dobre dopasowanie oferty do oczekiwań i możliwości klientów.
Warszawa przyciąga nowych mieszkańców – kusi pracą, możliwościami, dostępem do infrastruktury. W latach 2006-2016 na pobyt stały zameldowało się tu 243 tys. osób. W tym samym czasie 165 tys. osób opuściło stolicę. Kto decyduje się na taką zmianę?
Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewku. Niedawno, w ramach IV etapu inwestycji oddano do użytkowania 14 domów w zabudowie szeregowej. Trwa budowa kolejnych szeregów.
Popyt na nieruchomości nigdy jeszcze nie był tak duży jak w ostatnim roku. Także na mieszkania z najwyższej półki. Najwięcej apartamentów w Polsce sprzedała Złota 44.
W ciągu ostatnich dziesięciu lat odsetek Polaków mieszkających w domach wzrósł z 49,7 do 57,4 proc. Więcej osób przenosi się do domów wolnostojących niż do szeregowców lub bliźniaków.
Mindspace Koszyki, najbardziej designerska powierzchnia coworkingowa w Warszawie, odkrywa kulisy swojej budowy. Wyzwanie dla zespołów Tétris (wykonawcy) i Mindspace (kreacja i aranżacja wnętrz) stanowiło połączenie trendów globalnego wzornictwa z klimatem zabytkowego wnętrza. Wymagało to nieszablonowego myślenia, dopracowania detali i szybkości realizacji.
W Rabowicach w gminie Swarzędz w powiecie poznańskim powstaje inwestycja Zielone Rabowice II. Pierwszy etap osiedla, według harmonogramu ma być gotowy pod koniec 2018 roku.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnej edycji Targów Budowlanych w Jaworznie. Tradycyjnie odbędą się one na hali MCKiS. Ze względu na trwający remont, wyjątkowo wejście główne będzie od ulicy FARNEJ. Zapraszamy w weekend 14 i 15 kwietnia od 10 do 17.
BPI Real Estate Poland rusza ze sprzedażą mieszkań w inwestycji Vilda Park w Poznaniu.
Rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji Angel City – nowej, prestiżowej inwestycji na mapie Wrocławia. Zaprojektowany w Londynie budynek powstanie na Przedmieściu Oławskim przy zbiegu ul. Walońskiej i Traugutta, tuż obok apartamentowców Angel Wings i Angel River.
Trzeci budynek osiedla Red Park właśnie dostał pozwolenie na użytkowanie. Teraz czas na przekazywanie kluczy mieszkańcom. W 13-piętrowym budynku powstało 137 mieszkań, ale to jeszcze nie koniec.
Trwa regularna budowa przy ulicy Nadolnik w Poznaniu. W tym miejscu, przy Parku ks. Tadeusza Kirschke powstanie kompleks kilku budynków, w których znajdą się smart apartamenty wraz z pełnym zapleczem. Ponadto inwestor, Grupa Partner, buduje również w trzech innych lokalizacjach w stolicy Wielkopolski.
Kończy się budowa pierwszego etapu inwestycji Minimaxy we Wrocławiu. Klucze do lokali inwestorzy odbiorą już w pierwszych miesiącach nowego roku. Sami zdecydują, czy wynajmować lokale na własną rękę, czy powierzyć to operatorowi. Pełną swobodę dają im prawa właścicielskie.
Niezależny, robiący karierę, żyjący na własnych zasadach. Spekulacje na temat wizerunku singla w mediach przybierają na sile. Nic w tym dziwnego. Z danych Eurostatu wynika, że coraz więcej ludzi decyduje się na życie w pojedynkę – już ponad 20% polskich gospodarstw domowych to gospodarstwa jednoosobowe.