2017 był najlepszym rokiem w historii polskiego rynku mieszkaniowego. Deweloperzy sprzedali rekordową liczbę mieszkań, więcej niż wprowadzili na rynek. Nabywców znalazło przeszło dwa razy więcej lokali niż w czasie poprzedniego boomu.
Grupa Deweloperska Geo oddała do użytku kolejne budynki na osiedlu Nowy Horyzont przy ulicy Łomnickiej. Dzięki temu na wrocławskie Stabłowice wprowadzi się kilkadziesiąt nowych mieszkańców.
Villa Metro, inwestycja biurowo-usługowa na warszawskim Mokotowie, osiągnęła kolejny etap budowy. Odsłonięto elewację projektu o ciekawej formie architektonicznej, który wkomponowuje się w zabudowę miejską okolicy.
Ronson Development sprzedał ponad połowę z 326 mieszkań oferowanych na osiedlu Moko na warszawskim Mokotowie, niedaleko Galerii Mokotów.
Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpoczęła na początku 2019 r. kolejne prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę nowego biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu. W drugiej połowie tego roku rozpoczną się prace budowlane budynku, o łącznej powierzchni GLA* ok. 12 250 m2. Biurowiec będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne, z ponad 140 miejscami parkingowymi.
INPRO SA, jeden z wiodących deweloperów na rynku trójmiejskim, sprzedało niemal 90 proc. mieszkań w inwestycji Chmielna Park na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.
Przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności jest poważnym problemem zarówno dla właścicieli lokali w budynkach posadowionych na użytkowanym wieczyście gruncie, jak i przedsiębiorców chcących wykorzystywać tego typu nieruchomości w swojej działalności gospodarczej.
Notowany na Giełdzie Papierów w Warszawie wrocławski deweloper rozpoczyna prace przy kolejnych projektach w stolicy - rusza budowa Domu Saskiego, natomiast II etap Living Point Mokotów budynek B otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.
Zrównoważone budownictwo zyskuje na znaczeniu. W coraz większej ilości inwestycji mieszkaniowych możemy liczyć na rozwiązania ekologiczne, nie tylko ze względu na ochronę środowiska. Wpływają również na oszczędności i polepszenie warunków życia lokatorów oraz estetykę wyglądu osiedla.
Dom Development S.A., największy deweloper w Polsce i lider warszawskiego rynku mieszkaniowego, rozpoczyna sprzedaż IV etapu Osiedla Cybernetyki 17. Wieloetapowe, nowoczesne osiedle powstaje w doskonale skomunikowanej części Warszawy – na Mokotowie, przy ulicy Cybernetyki 17.
Hossa na rynku nieruchomości trwa, a nawet nieco przyspiesza. Jednych to cieszy, inni obawiają się pogorszenia koniunktury, dostrzegając pierwsze sygnały przesilenia. Rozwaga i ostrożność w kupowaniu mieszkań w celach inwestycyjnych jest zawsze wskazana. Przed niekorzystnymi zmianami można się jednak ustrzec, dokonując odpowiedniego wyboru.
Warszawski deweloper startuje z nowym projektem na terenie Białołęki. W ramach projektowanych trzech kameralnych budynków dostarczy łącznie 91 mieszkań. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2018 r.
Na powstającym od 2013 roku Osiedlu Odkrywców na wrocławskim Gądowie wybudowanych zostanie kolejnych 101 mieszkań. Deweloper uzyskał ostateczne pozwolenie na budowę budynków C i D.
Apartamenty umieszczone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, czyli lofty, od lat cieszą się uznaniem na rynku nieruchomości. Prawdziwym hitem będzie inwestycja Grupy Partner, czyli Młyn nad Cybiną. W historycznym otoczeniu będą 133 apartamenty, na każdą kieszeń.
Tradycyjnie okres od maja do września uważa się za sezon ślubny. Piękna pogoda pozwala na dużą swobodę wyboru kreacji i stylu imprezy. Jednak ślub to zaledwie początek wspólnych decyzji. Jedną z pierwszych i najważniejszych jest często decyzja o zakupie wspólnego mieszkania.