Grupa kapitałowa White Stone otrzymała pozwolenie na użytkowanie warszawskiego biurowca Celebro.
Jak wyglądać będzie końcówka roku na rynku mieszkaniowym? Wszystko wskazuje na to, iż klienci będą mogli liczyć na świeżą dostawę nowych propozycji. Deweloperzy nie spoczywają na laurach i zamierzają wprowadzić w tym czasie na rynek liczne nowe projekty.
Udział energii elektrycznej zużywanej przez najemców w całkowitym bilansie energetycznym budynku sięga nawet 65%, a trafne inwestycje w infrastrukturę mogą przynieść oszczędności na poziomie 500 000 zł rocznie.
W minionym trzech kwartałach 2023 roku aktywność najemców na katowickim rynku biurowym była o 16% mniejsza w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. W samym III kwartale podpisano umowy najmu o powierzchni 21 700 m kw.
Grupa ROBYG – lider wśród giełdowych deweloperów – posiada obecnie w sprzedaży około 2000 mieszkań i planuje uruchomienie kolejnych inwestycji już od początku 2017 roku – w Warszawie na Pradze Południe, Białołęce i Ursynowie.
Hala produkcyjna napełnialni gazów technicznych wybudowana w Komornikach pod Poznaniem przez Eiffage Polska Budownictwo została oficjalnie otwarta. Ta zaawansowana technologicznie inwestycja powstała na zlecenie Air Liquide Polska. Prace zrealizowano zgodnie z harmonogramem.
O 486 mieszkań na osiedlu Naramowice Odnova wzbogaciła się oferta ATAL, ogólnopolskiego dewelopera, w Poznaniu. 30 z nich to mieszkania z antresolą, położone na najwyższych piętrach, w każdym z czterech budynków budowanych w ramach II etapu inwestycji.
NBP opublikował właśnie dane na temat transakcyjnych cen mieszkań w IV kwartale 2017 r. Według udostępnionych statystyk miniony rok przyniósł niewielkie podwyżki. Mimo kilku lat umiarkowanych wzrostów, ceny lokali w większości miast wciąż są jednak niższe niż w 2008 r. Expander tłumaczy z czego wynika taka sytuacja i co nas może czekać w przyszłości.
GREENCITY-BUSINESS – międzynarodowy konwent biznesu poświęcony zrównoważonemu rozwojowi miast, pilotowany przez agencję Seine-et-Marne Développement 20 - 21 stycznia 2011 – Paryż • Marne-la-Vallée • Cité Descartes
Firma Hillwood Polska uzyskała pozwolenie na użytkowanie rozbudowanych i zmodernizowanych dróg dojazdowych w gminie Stare Miasto, które połączyły z autostradą A2 największy planowany park przemysłowo-logistyczny w Polsce – Industrial Park Poland by Hillwood.
Chopin Airport Development podpisał umowę z firmą Warbud na budowę hotelu marki Moxy, należącej do sieci Marriott International. Obiekt, który stanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica, ma być uruchomiony pod koniec przyszłego roku.
Develia wprowadziła do przedsprzedaży 168 mieszkań o powierzchni od 26 do 92 mkw. oraz 10 lokali usługowych w ramach II etapu osiedla WUWA Vita we Wrocławiu. Zlokalizowana na terenie Nowych Żernik inwestycja oferuje funkcjonalne i otoczone zielenią przestrzenie do życia w okolicy, która pozwala zaspokoić niemal wszystkie codzienne potrzeby na miejscu. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 200 zł za mkw.
Bliskość zieleni, ponadprzeciętna wysokość mieszkań i starannie zaprojektowane części wspólne, to główne wyróżniki nowej inwestycji mieszkaniowej Liberty Investments – obecnej na rynku od ponad 10 lat spółki inwestycyjno-deweloperskiej, która kontynuuje ekspansję w Łodzi. Po dwóch zrealizowanych już inwestycjach, firma rozpoczyna sprzedaż apartamentów Unismo na styku ulic Wierzbowej i Jaracza. W kameralnym, 7-kondygnacyjnym budynku, znajdą się 43 apartamenty o metrażach dochodzących do 146 m².
Osiedle Fokus Ursus belgijskiego dewelopera Equilis zbuduje wiodąca na rynku wykonawstwa, notowana na GPW firma Unibep S.A. Spółki podpisały w ostatnim tygodniu maja umowę na generalne wykonawstwo pierwszego budynku osiedla położonego w Ursusie, przy ul. Posag 7 Panien i ul. Karola Taylora. Zgodnie z harmonogramem oddanie budynku do użytkowania nastąpi w II kwartale 2026 roku. Tym samym w warszawskim Ursusie, na jednej z ostatnich wolnych działek w rejonie Szamoty, przybędą 283 mieszkania i 8 lokali usługowych. Powstanie również ogólnodostępny pasaż pieszy oraz nowe ulice.
26 marca odbyła się pierwsza, tegoroczna konferencja z cyklu „Idee i technologie” organizowana przez Grupę Sztuka Architektury. Poświęcona była tematyce „HoReCa w architekturze” czyli projektowaniu obiektów typu Hospitality. Do programu konferencji udało nam się pozyskać wybitnych, doświadczonych specjalistów, którzy podzielili się z licznie zebranymi uczestnikami swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie realizacji obiektów hotelarskich oraz gastronomicznych.