Wraz z końcem września inwestycja przy ul. Obywatelskiej w Zielonej Górze wzbogaciła się o kolejny budynek.
W czasie PRL budowano w kraju 300 tys. mieszkań, a teraz według danych GUS powstaje niespełna 150 tys. lokali mieszkalnych rocznie. Z tego deweloperzy odpowiadają za ponad 60 tys. mieszkań, a większość oddanych nieruchomości to budynki jednorodzinne realizowane indywidualnie.
Wschodnia część Torunia wkrótce zyska nowy punkt na mieszkaniowej mapie miasta. Lumena, najnowsza inwestycja dewelopera Budlex, łączy nowoczesność z naturą, technologię z komfortem, a miejski rytm życia – ze spokojem i przestrzenią. Sprzedaż pierwszego etapu inwestycji ruszy w listopadzie.
Luksusowe apartamentowce coraz rzadziej zaczynają się kojarzyć z wysokimi, przeszklonymi drapaczami chmur, które przebijają się przez panoramę metropolii.
Wraz z początkiem czerwca ogłoszono oficjalnie rezygnację z programu „Pierwsze Klucze”, który miał być następcą „Bezpiecznego Kredytu 2%”. Środki przewidziane wcześniej na dopłaty do kredytów hipotecznych mają zostać przekierowane do samorządów na rozwój budownictwa społecznego. To oznacza zmianę strategii wspierania mieszkalnictwa i może istotnie wpłynąć na sytuację na rynku nieruchomości.
Kiedy w mediach pojawiły się informacje, że rząd planuje zlikwidować program dopłat Mieszkanie dla Młodych na rynku deweloperskim zawrzało.
Zakończenie inwestycji to ważny moment dla każdego dewelopera. Po wielu miesiącach prac budowlanych gotowe lokale czekają na swoich nowych mieszkańców. W podpoznańskich Kobylnikach finiszuje realizacja Orzechowej Osady. Powstał kolejny blok wielorodzinny z 64 mieszkaniami.
Od połowy marca Bank Gospodarstwa Krajowego przestał przyjmować wnioski o dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych na 2016 rok. O dofinansowanie można się jednak starać, ale wypłata środków nastąpi dopiero w 2017 roku. Co zatem zrobić jeśli chcemy zakupić nieruchomość jeszcze w tym roku?
Stoi już pierwszy budynek, który powstał w ramach nowoczesnego osiedla Miasteczko Wawer. Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. W budynku znajdują się już instalacje elektryczne i sanitarne, a w większości lokali wstawiono okna.
Przy wyborze nowego mieszkania najważniejsze są trzy rzeczy – lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja.
25 października w ZŁOTEJ 44 odbyła się prezentacja największej rezydencjalnej prywatnej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w Europie Środkowej.
Państwowa stymulacja oraz powolna zmiana podejścia Polaków sprawiają, że najem staje się w naszym kraju coraz popularniejszy.
Rozpoczęła się modernizacja Centrum Biurowego Neptun – jednego z najbardziej rozpoznawalnych biurowców Trójmiasta. Wymiana kluczowych systemów budynkowych oraz nowoczesne, funkcjonalne lobby podniosą standard i atrakcyjność obiektu dla najemców zapewniając m.in. większy komfort pracy, podniesie standardu ESG oraz efektywności energetycznej budynku. Zakończenie prac planowane jest na koniec IV kw. 2025 roku. Właściciel, spółka zarządzana przez CBRE Investment Management (CBRE IM), odpowiada tym samym na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku oraz rosnące wymagania w zakresie energooszczędności, well-beingu użytkowników oraz oddziaływania na środowisko. Za zarządzanie budynkiem i kompleksowe prace modernizacyjne odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
„Z przyszłością w Żorach” to program, w ramach którego w naszym mieście powstanie prawie 600 nowych mieszkań czynszowych. Realizujące inwestycję w imieniu miasta Zakłady Techniki Komunalnej w Żorach sp. z o.o. pozyskały już finansowanie na tę inwestycję.
Kredytując zakup mieszkania trzeba mieć 10 proc. wkładu własnego. Od początku 2016 r. wzrośnie on do 15 proc., ale brakującą część będzie można ubezpieczyć.