Mimo specyficznych warunków geologicznych na warszawskiej Białołęce trwają intensywne roboty na budowie „Białego Domu” będącego inwestycją mieszkaniową Kompanii Domowej. Warszawska spółka Totalbud SA, jako generalny wykonawca, prowadzi budowę zgodnie z harmonogramem.
Na rynku handlowym w Polsce dynamicznie zachodzą zmiany, będące odpowiedzią na zmieniające się zachowania klientów.
Tegoroczna zima sprzyja deweloperom. Dzięki łagodnej pogodzie, rzadko spadającej temperaturze poniżej zera i epizodycznym opadom śniegu na poznańskich placach budów dzieje się wiele. Niektróre z projektów startują z przygotowaniami terenu pod inwestycje, inne wieszają wiechę, a kolejne kontynuują prace wewnątrz budynków.
Warszawskie FSO było symbolem polskiej motoryzacji. To tutaj powstawały takie ikony jak Syrena, Polonez czy Fiat (w tym słynny Maluch). W 2011 roku, produkcja została wstrzymana, a teren pozostawał częściowo niezagospodarowany, aż do tej pory.
W Rabowicach w gminie Swarzędz w powiecie poznańskim deweloper Greenbud konsekwentnie rozwija osiedle Zielone Rabowice II. Budowlańcy stawiają ściany piętra w pierwszych domach.
Najnowsze poznańskie biurowce firmy Vastint Poland, zlokalizowane przy ulicy Pastelowej, otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Zespół pięciu budynków biurowo-usługowych o powierzchni 46 000 m2 najmu oraz wolnostojący garaż wielopoziomowy zostały wybudowane w ramach drugiego etapu Business Garden.
W podpoznańskich Rabowicach z tygodnia na tydzień widoczne są postępy na inwestycji domów w zabudowie bliźniaczej, przy ulicy Bliskiej. Powstają tu Zielone Rabowice II.
Od kilku tygodni meteorolodzy z różnych krajów straszą nas prognozami wyjątkowo srogiej zimy jaka zbliża się do nas wielkim krokami. Ostatnie dni to już codzienne konkretne zapowiedzi nagłego ochłodzenia i opadów śniegu, a zmiany klimatyczne mieszają w naszych porach roku. Odzwyczailiśmy się nieco od długoterminowych białych i srogich zim… Czy jesteśmy zatem na nie gotowi? Czy zarządcy budynków nie zostaną zaskoczeni podobnie jak zwykle drogowcy?
W Rabowicach w gminie Swarzędz w powiecie poznańskim powstaje inwestycja Zielone Rabowice II. Pierwszy etap osiedla, według harmonogramu ma być gotowy pod koniec 2018 roku.
Zdecydowana większość Polaków woli mieszkać we własnym domu lub mieszkaniu, niż je wynajmować. Statystyki Eurostatu wskazują, że około 83 proc. z nas mieszka we własnym lokalu. Zwykle wybieramy lokum na całe życie.
W podpoznańskich Rabowicach 4 sierpnia odbędą się „Drzwi Otwarte” na inwestycji Zielone Rabowice II. Potencjalni klienci będą mogli zobaczyć, na jakim stopniu zaawansowania jest budowa osiedla oraz wybrać własny dom.
Bouygues Immobilier przygotowuje teren pod nową inwestycję mieszkaniową. Przy ulicy Krętej właśnie kończą się pierwsze prace. Niedługo powinna rozpocząć się budowa Zajezdni Wrocław, która stylem wpisze się w okoliczną zabudowę i będzie częścią trwającej metamorfozy Nadodrza.
Gorzowski rynek mieszkaniowy prężnie się rozwija, a zapotrzebowanie na nowe mieszkania nie słabnie. Jeszcze kilka lat temu można było tu zakupić mieszkanie w cenie ok. 3 tys. zł za mkw., co przyciągnęło wielu inwestorów. Choć ceny systematycznie rosną, nie zniechęca to kupujących, bo mieszkania w najbardziej pożądanych lokalizacjach schodzą na pniu.
Trwają kolejne prace na budowie osiedla Zielone Rabowice w powiecie poznańskim. Finalnie powstanie tutaj 30 domów w zabudowie bliźniaczej, a jesienią pierwsze z nich zostaną przekazane mieszkańcom.
Mieszkania dwupoziomowe występują na polskim rynku nieruchomości już od kilkunastu lat. Mimo tego, wciąż stanowią niewielki jego procent. Rośnie jednak grupa klientów, zainteresowanych zakupem takiego mieszkania.