Wydawać by się mogło, że towarzyszące nam coraz większe tempo życia sprawi, że podczas odbioru nowego mieszkania oczekiwać będziemy gotowej do życia przestrzeni. Raport przygotowany na zlecenie Echo Investment „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” częściowo przeczy tej tezie. Okazało się bowiem, że 24% uczestników badania chce wziąć na siebie wysiłek wykończenia mieszkania i zgadza się na lokal w stanie surowym. Generalnie jednak Polacy wolą odbierać wykończone lokale. Formułę „pod klucz” wskazało 39% badanych.
Klitka z pełną satysfakcją – tak mieszka się w Hongkongu, Singapurze czy Tajlandii, a niedługo być może i w Polsce. Microliving to trend w architekturze, do którego powstania przyczyniły się twarde warunki rynkowe i urbanistyczne. Zakłada on, że do szczęścia potrzebujemy coraz mniej własnej przestrzeni, a coraz więcej udogodnień i jakości.
CitySpace kończy przygotowywać w Gdańsku sekcję biurową, którą wyposaża w mobilne kabiny akustyczne do pracy w pojedynkę i do spotkań w niewielkim gronie. To sposób na wydajną pracę w całkowicie bezpiecznych warunkach. Bezpieczeństwo gwarantuje specjalna nanopowłoka i wydajna wentylacja.
W Polsce wciąż produkuje się mnóstwo śmieci, a dzikie wysypiska i pożary składowisk regularnie pojawiają się w mediach. Powinno jednak cieszyć, że rosną statystyki recyklingu – przyczyniają się do tego m. in. polskie start-upy.
Green House Development zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się 2 i 3 czerwca w biurze sprzedaży Apartamentów Wiślanych przy ulicy Odkrytej 58 na warszawskiej Białołęce, w godzinach od 10 do 16 ej.
Białołęka, Wawer, Wilanów, Bemowo i Targówek to najbardziej perspektywiczne dzielnice warszawskiego rynku mieszkaniowego, wynika z raportu REDNET Consulting. W analizie jako jeden z najważniejszych czynników wzięto pod uwagę rozwój infrastruktury transportowej w najbliższych latach.
Archicom rozpoczął sprzedaż mieszkań w budynkach M37 M39 – ostatnich etapów realizacji Olimpia Port. Na nabywców czekają atrakcyjne lokale o metrażach od 34 m2 do 82 m2. Osiedle wyróżnia się kameralną architekturą, zielenią i bliskością rzeki. Mieszkańcy mają dostęp do szeregu udogodnień – placów zabaw, miejsc do rekreacji czy bulwaru nadrzecznego z Mariną.
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach kryzysu zdrowotnego, pytanie to wciąż pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony utrzymująca się ostrożność w podejmowaniu decyzji i wyczekiwanie na rozwój sytuacji obserwowane od kilku kwartałów, z drugiej widoczna elastyczność wynajmujących, duże nadzieje związane z wysokim poziomem zaszczepienia w stolicy, odmrożenie procesów leasingowych i zdecydowanie rosnąca potrzeba oraz chęć powrotu do pracy w biurach.
Otwarty, zielony, zachęcający do społecznych interakcji, skupiony wokół nowego parku i miejskiego placu – Echo Investment zaprezentowało koncepcję miastotwórczego i wielofunkcyjnego projektu, który może powstać tuż przy stacji metra Kabaty w Warszawie.
Victoria Dom w minionym roku sprzedała łącznie 1476 mieszkań i przekazała właścicielom 1176 gotowych lokali.
124 mieszkania osiedlu przy ul. Tytoniowej już gotowe. Niebawem do pierwszych z nich wprowadzą się najemcy. Inwestycja jest wynikiem współpracy pomiędzy Urzędem Miasta w Radomiu i spółką PFR Nieruchomości realizującą rynkową część rządowego programu mieszkaniowego. Radomski samorząd wskazał teren, na którym powstało osiedle, a jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju.
Transport wewnętrzny opiera się na specjalistycznych urządzeniach i maszynach, które ułatwiają przenoszenie różnego rodzaju materiałów, gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz przyspieszają prace logistyczne. Dobrym przykładem będą tutaj windy przemysłowe, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić sprawne transportowanie towarów w obiektach o dużej kubaturze. Szukając polecanego producenta wind przemysłowych warto kierować się kilkoma wskazówkami, które omawiamy w naszym artykule.
Deweloper ROBYG dołączył do inicjatywy ONZ – United Nations Global Compact. UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca liderów zrównoważonego biznesu. Deweloper potwierdził tym samym swoje zaangażowanie w działania na rzecz społeczeństwa, środowiska i odpowiedzialnego biznesu oraz zobowiązał się do dalszego doskonalenia.
Na krakowskim rynku biurowym popyt od kilku lat utrzymuje się na najwyższym poziomie wśród miast regionalnych – w 2021 r. najemcy podpisali umowy na blisko 160 tys. m2. W strukturze popytu dominowały relokacje i nowe umowy, których udział w porównaniu do 2020 r. wzrósł o blisko 15%.
Do odnowionych zabytkowych budynków w centrum Bielska-Białej dołącza kamienica u zbiegu ulic Barlickiego i 11 Listopada.