Większość z nas marzy o własnym domu. To właśnie dom jest miejscem, do którego chcemy wracać, w którym czujemy się najlepiej. Dom to miejsce, w którym chcemy być szczęśliwi i które chcemy kształtować zgodnie z naszą wizją. Ma odzwierciedlać naszą osobowość, nasze wnętrze.
Budowa nowego osiedla wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. trwa w najlepsze. Kameralna inwestycja powstaje w podwrocławskiej Miękini. Część budynków już niedługo będzie gotowa do odbioru. Jak postępują prace?
Choć zaostrzyły się wymogi dotyczące udzielania kredytów hipotecznych, to chętnych wciąż nie brakuje. Nie zawsze jest to jednak efekt większej skrupulatności w oszczędzaniu czy wzrastających zarobków. Jakie sposoby pozwolą skorzystać z finansowania nawet wówczas, gdy nie uzbieraliśmy 20% wartości nieruchomości?
Wrocławski deweloper rozpoczął komercjalizację kolejnego obiektu w ramach Bulwaru Staromiejskiego – „The Place”.
Renoma – ikona wrocławskiej architektury i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc spotkań i zakupów – świętuje jubileusz. W ciągu ostatnich lat przeszła transformację, dzięki której z nową energią i ofertą włączyła się w rytm miasta, łącząc historię z nowoczesnością. Mozaika możliwości, jakie oferuje ten mixed-use została właśnie wzbogacona o kolejną funkcję: elastyczne biura serwisowane. Na początku czerwca odbyło się otwarcie ponad 2 500 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy. To dowód, że Renoma wpisuje się w standardy współczesnego środowiska biznesowego i pozostaje miejscem dynamicznego rozwoju.
Przy Al. Bohaterów Września rozpoczyna się budowa nowej inwestycji mieszkaniowej – DOR Ochota. Do 2013 r. powstanie tam budynek z 244 mieszkaniami oraz penthouse’ami na ostatnich piętrach. Deweloper rozpoczął już sprzedaż lokali.
Wyposażenie domu lub mieszkania w inteligentne instalacje ma na celu zwiększyć komfort i zapewnić oszczędności. To także bezpieczeństwo dla mieszkańców. Tak przygotowany system zostanie zainstalowany w Młynie nad Cybiną, rewitalizowanym budynku przy ulicy Sarniej 2 w Poznaniu.
Stabilna sprzedaż do klientów detalicznych (umowy deweloperskie i przedwstępne) – potwierdzona mocną pozycją w branży poprzez powtórzenie wyniku z ubiegłego roku.
Firmy Develia, Robyg oraz Victoria Dom zakończyły rozbudowę infrastruktury lokalnej wokół osiedli mieszkaniowych, które powstały w warszawskiej dzielnicy Ursus. W ramach wspólnego przedsięwzięcia deweloperów stworzono nowoczesną przestrzeń dostosowaną do potrzeb mieszkańców z uwzględnieniem udogodnień komunikacyjnych i środowiskowych. Dzięki inwestycji powstały m.in. nowe fragmenty dróg, rondo, chodniki oraz miejsca parkingowe. Projekt został w całości sfinansowany przez firmy, a liderem tej przebudowy oraz generalnym wykonawcą prac była spółka Develia Construction.
Grupa ROBYG dokonała zakupu 49% udziałów w kapitale zakładowym spółki, która jest właścicielem działki w warszawskiej dzielnicy Bemowo, w sąsiedztwie realizowanego projektu Young City.
Polacy chcą mieszkać bardzo nowocześnie w pobliżu historycznej zabudowy. Ośmiu na dziesięciu badanych wybiera na swoje wymarzone mieszkanie awangardowy i supernowoczesny apartament w zabytkowym otoczeniu.
Tu osiedle ledwo wychodzi jeszcze z ziemi, tam osiedle już prawie gotowe, a tam już klucze wydają - nowe miejsca do zamieszkania powstają jak grzyby po deszczu, a deweloperzy zdają się mieć ręce pełne roboty. Zapotrzebowanie na mieszkania wciąż jest duże, z czego korzystają więksi, mniejsi, bardziej i mniej znani budowniczowie.
Po przerwie spowodowanej pandemią oraz rozbudową oferty cyfrowej Grupy Sztuka Architektury, do kalendarza polskich wydarzeń architektonicznych 2022 roku powraca ArchFilmFest – Festiwal Filmów o Architekturze. Nawiązując do swojej wieloletniej już tradycji ArchFilmFest jest wędrującym wydarzeniem filmowym skierowanym do architektów, studentów oraz wszystkich miłośników architektury w naszym kraju. Na jesieni 2022 roku impreza odwiedzi z dwudniowymi pokazami filmów oraz dyskusjami 4 miasta: Warszawę, Poznań, Kraków i Wrocław.
Z końcem października pierwszy apartamentowiec wybudowany w ramach kompleksu Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Obecnie trwają prace wykończeniowe w poszczególnych apartamentach, które będą gotowe na przyjęcie gości i turystów począwszy od Bożego Narodzenia 2012. W oddanym do użytkowania budynku znajduje się 45 lokali, z czego sprzedanych zostało już blisko 70%. Właściciele nabytych apartamentów przystąpili do podpisywania notarialnych aktów własności, a operator ośrodka, firma Sun & Snow, wprowadziła nowe apartamenty do oferty najmu krótkoterminowego.
Grupa ROBYG – lider wśród giełdowych deweloperów – posiada obecnie w sprzedaży około 2000 mieszkań i planuje uruchomienie kolejnych inwestycji już od początku 2017 roku – w Warszawie na Pradze Południe, Białołęce i Ursynowie.