Oddanie do użytku parku w Choroszczy, w powiecie białostockim, wzmacnia pozycję Accolade, jako największego inwestora w nowoczesną infrastrukturę w województwie podlaskim. Czeski inwestor zadebiutował w tym rejonie w 2018 r., inwestując w park przemysłowy w Białystoku. Obecnie posiada na Podlasiu obiekty o łącznej powierzchni około 80 000 mkw. Zarówno Park Białystok I, jak i pobliski Park Białystok II w Choroszczy, pozostają w pełni wynajęte. Spółka także tutaj realizuje swoje cele ESG. Wszystkie parki w portfolio Accolade są certyfikowane zgodnie ze standardem BREEAM. Park w Białymstoku zyskał uznanie dzięki muralowi, inicjującemu pojawienie się sztuki w parkach przemysłowych w Polsce.
W minionym tygodniu rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego. Ma to być drugie priorytetowe przedsięwzięcie po wdrożonym już programie „Rodzina 500+”. Jakie cele zostały zdefiniowane przed NPM i jakie mają być jego namacalne efekty?
W pobliżu lotniska Okęcie, u zbiegu największych komunikacyjnych arterii Warszawy, powstają liczne inwestycje komercyjne, które mają stać się nowym zagłębiem pracy biurowej. Projektem, który wpisuje się w ten trend jest Celebro, autorstwa developera White Stone Development.
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała aktywność inwestorów na rynku nieruchomości magazynowych na koniec III kwartału tego roku. Wartość transakcji wyniosła ponad 820 mln EUR, co oznacza 11-procentowy wzrost rok do roku.
Ostatnie kilkanaście miesięcy w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi to okres intensywnej pracy operacyjnej, dostosowywania strategii do zmieniającego się otoczenia rynkowego oraz konsekwentnej profesjonalizacji działań w każdym z sektorów - handlowym, biurowym i magazynowym. Centra handlowe zwiększały odwiedzalność i obroty w sytuacji rosnącej konkurencji parków, na rynku biurowym stawiano na budowanie społeczności, a magazyny podwyższały standardy współpracy z najemcami.
Polska plasuje sią na 21. pozycji w UE pod względem dostępności mieszkań w ujęciu finansowym i jakościowym – wynika z analizy firmy doradczej JLL na podstawie danych Eurostatu za 2024 rok.
Nowe regulacje unijne dotyczące raportowania ESG, ambitne cele związane ze zrównoważonym rozwojem stawiane przez ONZ oraz wiele organizacji branżowych. Wreszcie oczekiwania w tym zakresie ze strony samych akcjonariuszy oraz najemców. Nacisk na działalność opartą o zrównoważony rozwój to dziś coraz poważniejsze wyzwanie, przed którym staje nowoczesne budownictwo. To również jeden z kluczowych warunków, bez którego nie da się stworzyć miast przyszłości.
W niedalekiej odległości od Lotniska Chopina w Warszawie powstaje Celebro – nowoczesny biurowiec, którego inwestorem jest firma White Stone Development. W III kwartale 2019 r. do użytku najemców zostanie oddanych ponad 6 tys. m2 powierzchni biurowej oraz około 1 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej.
Develia, jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, przyjęła strategię ESG na lata 2025-2030, która określa kierunki zrównoważonego rozwoju firmy w wymiarach środowiskowym, społecznym i korporacyjnym. To odpowiedź Develii na cel biznesowy, jakim jest wdrożenie strategii ESG, w tym raportowanie i operacjonalizacja planu ograniczenia emisji, oraz modelowych rozwiązań w tym zakresie w budownictwie mieszkaniowym.
W Polsce według różnych szacunków brakuje od 1,2 do 3 milionów mieszkań. Większość klientów poszukujących mieszkania dokonuje zakupu na podstawie planu. To już przeszłość – branża przechodzi rewolucję cyfrową, aby lepiej prezentować oferty mieszkań w budowie, a jednocześnie być bardziej ekologiczna. W jaki sposób łączy te dwa cele? Z odpowiedzą przychodzą systemy mapowania 3D, które pozwalają na pełne odzwierciedlenie wnętrza dostępnych lokali.
W ujęciu ogólnym rok 2025 przyniósł europejskiemu rynkowi nieruchomości stabilizację po latach turbulencji. Był to okres wyhamowania inflacji, stabilizacji stóp procentowych oraz stopniowej odbudowy popytu. Po gwałtownych wstrząsach z lat 2022–2023 i stagnacji w 2024 roku, rynek zaczął odzyskiwać równowagę, choć proces ten przebiegał nierównomiernie. Kluczowym zjawiskiem stało się wejście Europy w fazę „nowej normalności”, definiowaną przez wyższe koszty finansowania, zwiększoną selektywność inwestorów oraz rosnące znaczenie sektora najmu.
2022 rok z pewnością będzie pełen wyzwań. Ma na to wpływ szereg czynników, w tym oczywiście tych związanych z trwającą pandemią koronawirusa. Mimo niełatwej rzeczywistości, poznańscy deweloperzy mają swoje ambitne cele, które już zaczęli realizować. Na czym się skupią? W którą stronę konkretnie ukierunkują swoje działania? Szczegóły znajdują się w poniższej ankiecie deweloperskiej.
MLP Group uroczyście zainaugurowało budowę nowego obiektu magazynowego dla Sarantis Polska w ramach rozbudowywanego parku logistycznego MLP Pruszków II. Symbolicznego wbicia pierwszej łopaty dokonali przedstawiciele inwestora, najemcy oraz generalnego wykonawcy firmy BREMER. Projekt zakłada dostarczenie ponad 24 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w formacie BTS (built-to-suit). Zgodnie z planem najemca będzie mógł korzystać w pełnym zakresie z nowej hali od przyszłego roku.
Victoria Apartments to pierwsza inwestycja ogólnopolskiego dewelopera PCG w Szczecinie. Rozpoczynając budowę nad brzegiem Jeziora Dąbie, inwestor wyznaczył sobie jasne cele: stworzyć miejsce do życia, które wpisze się w otoczenie, zaplanować przestrzeń z poszanowaniem natury i zbudować dialog z lokalną społecznością. Wspólnym mianownikiem jest tu aktywność.
RealCo oficjalnie rozpoczyna teasing projektu „Elewator. Mieszkania i Lofty” – nowy kompleks mieszkaniowy na Kleczkowie, który połączy industrialną historię Wrocławia z nowoczesnym stylem życia. W zabytkowym elewatorze oraz dwóch nowych budynkach powstaną stylowe lofty i mieszkania, stworzone z myślą o klientach ceniących autentyczność architektury i wygodę miejskiego życia.