Inwestowanie w nieruchomości stało się popularne, a przy dzisiejszym zapotrzebowaniu na mieszkania w dużych miastach – bardzo dochodowe. Coraz więcej osób upatruje w tej formie lokowania kapitału sposobu na dodatkowy przychód teraz jak i na emeryturze. Problem w tym, że małe mieszkania schodzą jak na pniu.
Nawet spłacając kredyt hipoteczny można oszczędzać. Z takiego założenia wychodzi Dom Kredytowy Notus SA, który przygotował dla swoich klientów nową promocję „Oszczędzaj z kredytem.” Promocja trwa do 7 kwietnia bieżącego roku.
Wśród analityków rynku nieruchomości mnożą się opinie mówiące o osłabieniu koniunktury na rynku nieruchomości, jednak aktywność deweloperów wciąż pozostaje wysoka. Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 roku nie zanosi się na zauważalny spadek popytu na mieszkania, tym bardziej, że tempo wzrostu cen może nieco wyhamować.
Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie w nowym miejscu, często sięgają po rozwiązania, które pomagają oszczędzać miejsce. Co więcej, do posiadania podchodzą zupełnie inaczej niż ich rodzice. Chętnie skłaniają się ku minimalizmowi, a w internecie poszukują sposobów na kreatywne wykorzystywanie przestrzeni.
Nawet 30 minut dojazdu w jedną stronę do pracy daje nam rocznie łącznie ok. 240 godzin spędzonych w autobusie bądź samochodzie. Zanim osiągniemy wiek emerytalny, spędzimy na dojazdach ponad… rok i dwa miesiące. Jakie jest na to rozwiązanie? Mieszkanie w okolicy miejsca pracy.
Coliving uważają za receptę na recesję, zabiegany styl życia i samotność. Już co najmniej 23 tysiące Europejczyków mieszka w ogromnych apartamentach w centrach wielkich miast, płacąc tyle, co za wynajem pokoju. W Polsce ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnego najmu mogą rozważyć szukający lokalu w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie.
Jednym z głównych czynników wpływających na nasze samopoczucie w mieszkaniu jest światło – naturalne oraz sztuczne. Mieszkania skierowane na północ są w tej kwestii specyficzne – umiarkowane światło jest w nich przez cały dzień, ale nie wpada bezpośrednio. Jak urządzić takie mieszkanie, by było jak najjaśniejsze?
W Nowym Centrum Łodzi na osiedlu Primo, na rogu ulic Lindleya i Węglowej, zawisła wiecha. Uroczystość, która odbyła się 4 kwietnia br. zakończyła realizację stanu surowego I etapu nieruchomości. Głównym inwestorem jest deweloper Profbud, zaś generalnym wykonawcą firma MALBUD1.
8 listopada zawisła wiecha nad biurowcem Officyna powstającym w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, wyznaczając symboliczne osiągnięcie stanu surowego inwestycji. Budynek dostarczy na rynek ponad 5 tys. m2 powierzchni najmu, w tym blisko 4,2 tys. m2 z przeznaczeniem na biura. Oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2019 roku.
Pomimo dużej ilości powierzchni, jaka jest teraz w budowie w największych miastach w kraju, oferta gotowych biur kurczy się. Rekordowy popyt na nowoczesne powierzchnie sprawia, że rośnie ilość umów pre-let
Początków mody na lofty należałoby szukać jeszcze pod koniec XX wieku.
Grupa White Stone sfinalizowała w czerwcu zakup działki przy ul. Wenus w Józefosławiu. To drugi, po Zielonym Zamieniu, projekt dewelopera usytuowany na obrzeżach Warszawy, w miejscu łączącym zalety pełnej infrastruktury miejskiej z bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Trwają prace przygotowawcze, aby budowa ruszyła jeszcze w tym roku.
Rynek biurowy w stolicy rośnie. W pierwszym półroczu 2021 roku w Warszawie przybyło ponad 226 tys. mkw. takiej przestrzeni, a wynajęto 250 tys. mkw. - wynika z najnowszego raportu CBRE. W sumie powierzchnia biurowa w stolicy wynosi już 6,1 mln mkw. i jest jej o 7% więcej niż rok temu. W budowie znajduje się 373 tys. mkw. nowej przestrzeni do pracy. Jeszcze przed końcem roku do użytku oddanych zostanie sześć biurowców, które są już wynajętew 65%. Eksperci CBRE wskazują, że na rynku widać powolny powrót do trendów sprzed pandemii, przebija się jednak ostrożność najemców.
Szanowni Państwo, w dniu 18 czerwca 2020 r. weszły (przyjęte przez Parlament Europejski i Radę.) nowe przepisy UE dot. tzw. taksonomii, tj. określania jakie inwestycje/ działania są ekologiczne i zrównoważone środowiskowo, a jakie nie. Nowe prawo jest przełomowe, bo obecnie nie ma wspólnego systemu klasyfikacji ani na poziomie UE, ani globalnym, który definiowałby jaką działalność można uznać za "zieloną".
Kilkanaście kilometrów od Poznania, w gminie Kórnik, powstaje nowe osiedle o nazwie „Domy w Szczytnikach”. Będzie to w sumie dziesięć domów, w ramach których zaplanowano 40 lokali w dwóch wariantach powierzchni: 104,70 m2 i 126,10 m2. Według harmonogramu, I etap inwestycji, z ośmioma lokalami, będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.