Mennica Legacy Tower dołączyła do elitarnego grona warszawskich budynków, których konstrukcja mierzy ponad 100 metrów. Wieżowiec, realizowany przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, docelową wysokość 140 metrów osiągnie w I kwartale 2019 r.
Osoby, które chcą zamieszkać w nowym mieszkaniu jeszcze w obecnym roku, powinny intensywnie rozpocząć poszukiwania, tym bardziej, że nowych lokali w okresie styczeń-sierpień oddano mniej niż rok temu.
Inwestycje w nieruchomości o niższych zyskach, ale z dłuższą perspektywą zarabiania, dywersyfikacja portfela oraz poszukiwanie dochodowych trendów – taki kurs obiorą inwestorzy w 2020 roku na europejskich rynkach.
Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie trwa budowa kolejnych domów w zabudowie szeregowej. Deweloper KM Building stawia dwa szeregi z 14 domami łącznie.
Rewitalizacja zabytkowych obiektów - nadawanie im życia i zupełnie innych niż dotychczas funkcji cieszy się stale rosnącą popularnością. Odnawianie poprzemysłowych budynków, takich jak chociażby browary czy hale produkcyjne, ale i opuszczonych kościołów czy popadających w ruinę szpitali zyskuje na sile ze względu na wyjątkowy klimat tych miejsc i zamkniętą w ich murach historię.
108 mieszkań, funkcjonalne, pierwsze we Wrocławiu dwupoziomowe układy z dostępem do ogródków, wysokiej jakości części wspólne, które wpiszą się w charakter zielonej Kleciny.
Zakończyła się budowa pierwszego budynku w ramach projektu Nowe Żegrze. Od lutego bieżącego roku trwają odbiory mieszkań. Jednocześnie trwa budowa kolejnych dwóch budynków z 108 mieszkaniami łącznie.
ATAL – ogólnopolski deweloper – w 2019 roku przekazał 1769 lokali mieszkalnych, inwestycyjnych i usługowych. Kolejne 500 lokali, które zostały ukończone oraz uzyskały pozwolenie na użytkowanie w ubiegłym roku, będzie przekazanych nabywcom w 2020 roku.
Już na przełomie jesieni i zimy tego roku w samym sercu Warszawy otwarte zostanie nowe kulturalne centrum miasta. IMPLANT, bo o nim mowa, to innowacyjne rozwiązanie architektoniczne, techniczne i realizacyjne. Trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni zapewni Warszawiakom rozrywkę w niespotykanym dotąd klimacie.
Warszawskie FSO było symbolem polskiej motoryzacji. To tutaj powstawały takie ikony jak Syrena, Polonez czy Fiat (w tym słynny Maluch). W 2011 roku, produkcja została wstrzymana, a teren pozostawał częściowo niezagospodarowany, aż do tej pory.
W 2019 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 2570 lokali netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Oznacza to realizację celu założonego na rok 2019 na poziomie około 2300 lokali. Grupa ROBYG uzna w przychodach w 2019 roku około 2850 lokali – co jest zgodne z przyjętym planem. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ok 1600 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 16 500 mieszkań. W 2019 roku ROBYG zainwestował w bank ziemi w 4 miastach – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu – ponad 330 mln zł, co pozwala na zbudowanie około 335 tys. PUM. W 2019 roku spółka miała w budowie 5900 mieszkań.
Okres urlopowy wcale nie musi oznaczać mniejszego ruchu na rynku nieruchomości. Wolny czas przeznaczamy nie tylko na odpoczynek, ale też na spokojne, skrupulatne szukanie nowego mieszkania.
Wśród najpopularniejszych gmin w powiecie poznańskim są Komorniki. Powstają tutaj kolejne osiedla budowane przez deweloperów. Przeważają domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowce.
Wrocławskie nieruchomości premium i luksusowe plasują stolicę Dolnego Śląska – pod względem progu ceny za metr kwadratowy – na drugiej pozycji w kraju.
Bestsellerowe szczecińskie osiedle Ronson Development wchodzi w kolejną fazę. Deweloper rozpocznie w sobotę 23 marca przedsprzedaż mieszkań w piątym etapie projektu Panoramika. Klienci zaplanowanego na tę datę dnia otwartego będą mogli wybierać spośród 115 lokali w cenach zaczynających się od 189 tys. zł.