Platforma mieszkaniowa, rozwijana przez Nrep, rozszerzyła portfolio posiadanych inwestycji o kolejną lokalizację w Warszawie. Nowe, w pełni wyposażone mieszkania na najem długoterminowy, poza Mokotowem i Bemowem, są teraz dostępne także na Pradze Północ. Projekt, zrealizowany przez dewelopera Wawel Development, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD.
„To było bardzo poruszające i mocne doświadczenie, przyjechać do Polski i znaleźć to miejsce, które z jednej strony jest częścią miasta, a z drugiej – przestrzenią całkowitego odosobnienia”, przyznał przed laty po przyjeździe do Warszawy prof. Aaron Betsky, wybitny znawca i krytyk architektury.
Deweloper Rohe przygotowuje do budowy II etap Kozielska Park w Katowicach. Inwestor ma już ostateczne pozwolenie na budowę drugiego budynku mieszkalnego. I etap jest w trakcie realizacji, a start budowy II etapu planowany jest na połowę 2026. Inwestycja Kozielska Park, która będzie składała się z budynków o różnych funkcjach, stworzy w centrum Katowic wysokiej jakości przestrzeń miejską, otoczoną adekwatną architekturą i przestrzeniami zielonymi. To realizacja mixed-use na europejskim poziomie, pierwsza tego typu w stolicy Górnego Śląska.
W obliczu trwającej wojny w Ukrainie oraz eskalujących napięć na Bliskim Wschodzie, kwestia bezpieczeństwa ludności cywilnej przestaje być tematem abstrakcyjnym. Wydarzenia te mają realny wpływ na poczucie bezpieczeństwa w Europie i przyspieszają działania państw w zakresie przygotowania na sytuacje kryzysowe. W tym kontekście na znaczeniu zyskuje ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej, która porządkuje system reagowania na zagrożenia i wprowadza konkretne obowiązki dla administracji oraz inwestorów.
Debiut inwestycji pod koniec listopada zeszłego roku – dwa miesiące później inauguracja następnego etapu. Ogólnopolski deweloper nie zaciąga inwestycyjnego hamulca i rozpoczyna sprzedaż kolejnego budynku mieszkalnego w sąsiedztwie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, a także w pobliżu dwóch dużych parków miejskich – Klecińskiego i Południowego.
Jeżyce to jedna z najciekawszych dzielnic Poznania, pełna concept store’ów, kawiarni i miejskiego gwaru. Właściciele tego mieszkania byli z nią związani od zawsze, dlatego decyzja o pozostaniu w okolicy była dość oczywista. Gdy w ofercie dewelopera pojawiło się ponad stumetrowe lokum, nie wahali się ani chwili. Atutem okazała się bliskość pracy, placów zabaw i Starego ZOO. Do pracowni TYMA PROJEKT zgłosili się już na wczesnym etapie inwestycji, kiedy możliwe były jeszcze zmiany lokatorskie. Dzięki temu architekci mieli czas, by dopracować detale i dopiąć wszystko na ostatni guzik.
ATAL – ogólnopolski deweloper – w trzecim kwartale 2020 roku wydał 543 lokale, czyli ponad trzy razy tyle, co w analogicznym okresie roku ubiegłego (174 lokale). Najwięcej lokali Spółka przekazała w Katowicach i Łodzi. Od stycznia do września 2020 roku deweloper wydał łącznie 1 783 lokale, to 63% więcej niż w I-III kw. 2019 roku.
Deweloper Grupa Partner oficjalnie rozpoczął budowę drugiego etapu inwestycji Śródka OdNowa. W ramach projektu przy ul. Bernata na poznańskiej Śródce powstanie czterokondygnacyjny budynek z 83 mieszkaniami, boksami rowerowymi przynależnymi do każdego lokalu oraz miejscami postojowymi w hali garażowej. Finalizacja nastąpi w I kwartale 2021 roku.
W pobliżu dwóch dużych parków miejskich – Klecińskiego i Południowego oraz w sąsiedztwie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, Archicom – ogólnopolski deweloper uruchamia sprzedaż premierowego etapu inwestycji Południk 17. Projekt przy alei Karkonoskiej nawiązuje nazwą do jednej z linii łączącej bieguny kuli ziemskiej i przecinającej dolnośląską stolicę m.in. w miejscu zaplanowanej budowy nowego osiedla.
Blisko 1500 mieszkań w sześciu etapach powstanie w ramach inwestycji Apartamenty Krakowska, która planowana jest na terenie przyległym do zabudowań browaru Haasego. Inwestorem jest deweloper ROBYG, znany we Wrocławiu m.in. z budowy multifunkcyjnego osiedla ROBYG Jagodno.
Osiedle na wschodzie aglomeracji powstaje według strategii zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi. Komfortowe mieszkania, pakiet technologii umożliwiającej bezdotykowe korzystanie z części wspólnych i wszechobecna zieleń na zewnątrz to rewolucyjna zmiana na terenie zajmowanym latami przez jedną z sieci handlowych. Archicom uruchamia w puli sprzedażowej kolejny etap miastotwórczej inwestycji. Tym razem na nabywców czeka 159 mieszkań.
Zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej zadeklarowało 8 na 10 firm zapytanych w raporcie CBRE „European Office Occupier Sentiment Survey 2024”. Wśród nich większość zamierza spełnić je do 2030 roku. Biuro jako ważny element funkcjonowania firmy, ale również źródło emisji, stanowi jeden z kluczowych obszarów na drodze dekarbonizacji firmy.
ATAL – ogólnopolski deweloper – od stycznia do czerwca 2020 roku zakontraktował 1287 lokali. Najwięcej umów deweloperskich podpisano w Poznaniu (307), Krakowie (271) i Warszawie (202).
Od kilku lat w całej Polsce nie słabnie trend zakupu domów jednorodzinnych. Pandemia pokazała, że potrzeba swobody i wolności jest tak silna, że Polacy masowo szukają domów, choćby z niewielkim ogródkiem. Na osiedlu Optima w Gdańsku Jasieniu powstało 40 domów jednorodzinnych w zabudowie wolnostojącej, szeregowej i bliźniaczej.
Grupa zakłada co najmniej podwojenie przychodów do 183-215 mln euro w 2028 r., potrojenie w ciągu pięciu lat wartości EBITDA (bez aktualizacji wyceny) do poziomu 112-132 mln euro w 2028 r., blisko trzykrotny wzrost wartości środków z działalności operacyjnej (FFO) do 51-60 mln euro w 2028 r., a także co najmniej dwukrotne zwiększenie wartości aktywów netto na akcję (NAV) do 48-56 mln euro w 2028 r.