W podpoznańskich Rabowicach z tygodnia na tydzień widoczne są postępy na inwestycji domów w zabudowie bliźniaczej, przy ulicy Bliskiej. Powstają tu Zielone Rabowice II.
Leśna szkoła „Puszczyk” - zwycięzca programu „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat” wchodzi w końcowy etap prac.
W okresie pierwszego półrocza 2019 oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – czytamy w najnowszym raporcie „Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-VI 2019 r.”, przygotowanym przez Główny Urząd Statystyczny. Jak taką sytuację rynkową komentują deweloperzy i jakie trendy towarzyszą rozwojowi kolejnych inwestycji?
Już po raz kolejny samorządy będą mogły ubiegać się o nagrodę Orła Polskiego Samorządu, przyznawaną przez Radę Programową Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Od jesieni 2016 roku trwają prace związane z realizacją inwestycji Osiedle Słoneczne. Przy ulicy Gąsawskiej w Szamotułach powstaje kameralny budynek wielorodzinny z 36 mieszkaniami. Projekt uzupełnią jeszcze dwa kolejne bloki.
W miejscowości Rabowice, położonej w gminie Swarzędz, w powiecie poznańskim trwa budowa kolejnych domów w zabudowie bliźniaczej. Przy ulicy Bliskiej powstaje osiedle Zielone Rabowice II, którego inwestorem jest Greenbud Development.
Na dwóch budynkach kołobrzeskiego kompleksu Porta Mare Baltica zawisła już wiecha. Powstająca przy ul. Wschodniej inwestycja łącznie składać się będzie z szesnastu czterokondygnacyjnych budynków. Klucze do pierwszych nadmorskich apartamentów w tej lokalizacji zostaną przekazane nowym właścicielom w czerwcu 2019 roku.
Spośród inwestycji deweloperskich realizowanych na przedmieściach, największym uznaniem cieszą się takie, które przygotowane są kompleksowo, z pełną infrastrukturą, zapewniającą komfort życia, nieodbiegający od tego w mieście.
Wystąpienia narodowe Austrii, Kanady, Czech, Norwegii i Szwajcarii, ekspozycja czołowych firm z 15 krajów, pokazy dynamiczne, przestrzenie specjalne i prawie 50 konferencji na najbardziej palące tematy dotyczące ochrony środowiska – tak zapowiadają się targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu, które rozpoczną się we wtorek, 27 października. Targi potrwają do 30.10.2015 r.
Mieszkanie na start, czyli Mieszkanie plus po liftingu, to rządowy pomysł na dofinansowanie najmu, który umożliwia obniżenie miesięcznego czynszu nawet o kilkaset złotych. Jak na razie lista gmin, które podpisały umowę z BGK jest jeszcze pusta, ale warto już zapoznać się z zasadami programu, by być na to gotowym, gdy gminy zaczną przyjmować wnioski.
Na warszawskiej Woli w pierwszych trzech kwartałach tego roku oddano do użytkowania więcej domów i mieszkań niż w całych województwach lubuskim, opolskim i świętokrzyskim, a niewiele mniej niż w podlaskim i warmińsko-mazurskim. Home Broker sprawdził, gdzie w Polsce buduje się najwięcej, a gdzie najmniej.
Domy szeregowe na Podolanach, nowy typ mieszkań w podpoznańskiej Murowanej Goślinie, a do tego premierowa inwestycja w sercu Winograd – to tylko drobny ułamek propozycji od deweloperów, którzy zaprezentują się na Targach Mieszkań i Domów 2 i 3 marca w Poznaniu.
W największych polskich aglomeracjach mocno w ostatnich latach zaznacza się trend suburbanizacji. Klienci na rynku nieruchomości coraz chętniej wybierają domy na przedmieściach. Czy ta tendencja może się zmienić i jak reagują na to zapotrzebowanie deweloperzy?
Złotniki przyciągają nowych mieszkańców, ze względu na korzystne położenie blisko Poznania, otoczenia terenów zielonych i rekreacyjnych oraz dobrą i stale rozwijającą się infrastrukturę. Rośnie także liczba ofert mieszkaniowych.
Przy rozliczeniach podatku od nieruchomości podatnicy, którzy posiadają grunty czy budowle leżące na terenie różnych gmin, muszą korzystać z odmiennych wzorów deklaracji.