28 czerwca 2014 r. w warszawskim hotelu Gromada odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Laureatom IV edycji Projektu „RZETELNI”, które poprowadzili Maria Niklińska i Krzysztof Ibisz.
22 czerwca 2013 r. w warszawskim hotelu Gromada odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Laureatom III edycji Programu „RZETELNI”.
Ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”, prestiżowego przedsięwzięcia, które jak co roku promuje podmioty podejmujące działania na rzecz rozwoju i innowacyjności, podchodzące z rzetelnością do swoich klientów, kontrahentów i pracowników. W ramach Programu realizowane są dwa projekty: Rzetelni i Liderzy Polskiej Gospodarki.
Wraz z końcem czerwca 2014 roku wrocławski deweloper Budotex już po raz czwarty został uhonorowany certyfikatem „Rzetelni w Biznesie” nadawanym przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług oraz firmę Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
Z punktu widzenia przedsiębiorstwa – etyka to jeden z kluczowych elementów usprawniających zarządzanie i przede wszystkim budujący wartość firmy.
W warszawskim hotelu Gromada 20 czerwca 2015r. odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”.
Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki – Ogólnopolski Program Umacniania Wiarygodności to inicjatywa, której celem jest kreowanie i umacnianie etycznych norm oraz standardów w czterech obszarach: przedsiębiorczości, samorządu, instytucji oraz w ochronie zdrowia.
Od lipca przedsiębiorcy w Polsce będą decydować, czy korzystać z mechanizmu podzielonej płatności (MPP). Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów podmioty płacące w ramach MPP będą traktowane jako rzetelni przedsiębiorcy, dochowujący należytej staranności kupieckiej.
24 stycznia2020 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „SYLWETKI I MARKI 30-lecia WOLNOŚCI RP”, podczas której nagrodzone zostały podmioty, które świadczą o sile polskiej gospodarki: liderzy i marki, firmy i instytucje innowacyjne i rzetelne oraz ci, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat przyczynili się rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.
Znamy już zwycięzców konkursu „Diamenty Polskiej Gospodarki”. Pod koniec września odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”, podczas których wręczono statuetki i dyplomy. Jednym ze zwycięzców jest warszawski deweloper Marvipol.
Zaczął się czas wzmożonej aktywności na rynku nieruchomości – studenci zaczynają szukać mieszkań do wynajęcia. Jak co roku, młodzi ludzie, często nie znający realiów w nowych miastach, mogą paść ofiarą nieuczciwych pseudoagencji nieruchomości.
Mieszkania dwupokojowe, położone blisko uczelni lub dobrze z nią skomunikowane, o niezłym standardzie – takich ofert szukają w tej chwili studenci. Pomagają im w tym pośrednicy z blisko 200 biur nieruchomości z całego kraju, uczestnicy akcji Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości „BEZPIECZNY NAJEM 2016”.
Zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Na rynku deweloperskim obecnych jest wiele przedsiębiorstw realizujących inwestycje w różnych miastach, jak i takich, które od lat budują lokalnie, a ich liczba wciąż rośnie.
Poznańscy deweloperzy zgodnie uznają, że rok 2016 był rekordowy, pod wieloma względami. Ilość oddanych do użytku osiedli, przekazanych kluczy mieszkańcom, nowych projektów i wydanych pozwoleń na budowę robi duże wrażenie. Branża odnotowała wysokie wyniki sprzedażowe, które podsumowuje u progu Nowego Roku.
Zapowiada się, że tym roku padnie rekord sprzedaży nowych mieszkań. Deweloperzy mnóstwo sprzedają, ale też mają sporo do zaproponowania.