Kongres Deweloperski, którego szósta odsłona odbędzie się 3 października w krakowskim ICE, to najważniejsze i największe wydarzenie sektora nieruchomości w Polsce. Gościem specjalnym będzie José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej w latach 2004-2014 i premier Portugalii w latach 2004-2008.
Strategicznym celem PDD na 2022 rok jest podjęcie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w Polsce. Współpraca rozpocznie się od programu pilotażowego, który zakłada budowę 10 przedszkoli i żłobków w technologii drewnianej prefabrykowanej. Nowe energooszczędne budynki zostaną przekazane gminom na zasadach najmu długoterminowego z prawem dojścia do własności.
Już na początku 2026 roku do użytku najemców zostaną oddane nowe mieszkania w Skawinie przy ulicy Torowej. 190 lokali wybudowała tu spółka PFR Nieruchomości, która od ponad 10 lat tworzy osiedla mieszkań na wynajem. Do współpracy przy naborze spółka zaprosiła skawiński samorząd, a to oznacza, że przyszli najemcy będą mogli skorzystać z dopłat do czynszu.
124 mieszkania osiedlu przy ul. Tytoniowej już gotowe. Niebawem do pierwszych z nich wprowadzą się najemcy. Inwestycja jest wynikiem współpracy pomiędzy Urzędem Miasta w Radomiu i spółką PFR Nieruchomości realizującą rynkową część rządowego programu mieszkaniowego. Radomski samorząd wskazał teren, na którym powstało osiedle, a jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju.
Osiedle składające się ze stu mieszkań w dwóch budynkach przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni powstało w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. W inwestycji zamieszkali już pierwsi najemcy, którzy przeszli nabór organizowany przez PFR Nieruchomości S.A. oraz wrzesiński samorząd.
28 czerwca 2014 r. w warszawskim hotelu Gromada odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Laureatom IV edycji Projektu „RZETELNI”, które poprowadzili Maria Niklińska i Krzysztof Ibisz.
Podkarpacie dynamicznie zmienia swoje oblicze: dawne hale fabryczne ustępują miejsca nowej gospodarce, a poprzemysłowe miasta regionu zyskują nową tożsamość. Już 2 grudnia 2025 r. w Rzeszowie w hotelu Bristol odbędzie się III edycja konferencji „Inspirujące Transformacje Miejskie”, poświęcona właśnie tym ważnym przemianom. Partnerem strategicznym wydarzenia jest QEMETICA.
Wraz z początkiem czerwca ogłoszono oficjalnie rezygnację z programu „Pierwsze Klucze”, który miał być następcą „Bezpiecznego Kredytu 2%”. Środki przewidziane wcześniej na dopłaty do kredytów hipotecznych mają zostać przekierowane do samorządów na rozwój budownictwa społecznego. To oznacza zmianę strategii wspierania mieszkalnictwa i może istotnie wpłynąć na sytuację na rynku nieruchomości.
Ustawa krajobrazowa budzi wiele emocji. Z jednej strony miała zagwarantować pomoc w okiełznaniu chaosu reklamowego jaki panuje w wielu miejscach, w tym także w ścisłych centrach metropolii, a z drugiej jednak zmiany te wiążą się z dużymi kosztami.
Z punktu widzenia przedsiębiorstwa – etyka to jeden z kluczowych elementów usprawniających zarządzanie i przede wszystkim budujący wartość firmy.
8 września w Łękach (gmina Borzęcin) odbyła się uroczystość przekazania kluczy do nowych mieszkań powstałych w ramach pierwszego etapu osiedla realizowanego przez SIM Małopolska. Wartość zrealizowanej inwestycji to ponad 10,5 mln zł.
Już po raz kolejny samorządy będą mogły ubiegać się o nagrodę Orła Polskiego Samorządu, przyznawaną przez Radę Programową Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
W ostatnich latach przemysł materiałów budowlanych w Polsce stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie.
Targi Technologii Miejskich Smart City Expo Poland powracają we wrześniu 2026 i ponownie staną się miejscem spotkań administracji publicznej, dostawców technologii oraz firm realizujących projekty dla nowoczesnych miast. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-17 września 2026 w warszawskim EXPO XXI, a przygotowania do wydarzenia już trwają. Po udanej edycji realizowanej przez nowych organizatorów czas na kolejny etap z jeszcze większym doświadczeniem operacyjnym i jasnym wnioskiem – rynek potrzebuje wydarzenia, które łączy technologie z realnymi procesami inwestycyjnymi w miastach.
22 czerwca 2013 r. w warszawskim hotelu Gromada odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Laureatom III edycji Programu „RZETELNI”.