Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów na pomnażanie kapitału. Przyciąga uwagę osób, które cenią sobie nie tylko długoterminowy zysk i bezpieczeństwo, ale również możliwość regularnego dochodu pasywnego z tytułu najmu.
Wieżowiec Ghelamco otrzymał w tym tygodniu aż trzy nagrody. Międzynarodowe jury konkursu CEEQA 2022 doceniło biurowiec w dwóch kategoriach – Office Development of the Year oraz Overall Building of the Year CEE. Z kolei kapituła konkursu Real Estate Impactor dziennika „Rzeczpospolita” zdecydowała o przyznaniu Warsaw UNIT nagrody w kategorii Ikona.
Develia, jedna z największych firm deweloperskich w Polsce, wchodzi na rynek najmu instytucjonalnego – w najbliższych latach zamierza budować w tej formule co najmniej 300-400 mieszkań rocznie. Ważnym krokiem do realizacji tego celu jest przystąpienie do Fundacji Rynku Najmu.
Ocieplanie klimatu to obecnie jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoją światowe gospodarki. Coraz częściej podejmowane są praktyki mające na celu ograniczenie emisyjności, również przez przedsiębiorstwa.
Warszawska Wola to jedna z najpopularniejszych lokalizacji dla poszukujących biura w stolicy. Niedawno zakończono komercjalizację jednego ze znajdujących się tam nowoczesnych budynków – Vector+, zlokalizowanego u zbiegu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej.
Inwestowanie w nieruchomości zawsze było zarezerwowane dla osób zamożniejszych. Są tacy, którzy mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania lub domu za gotówkę, jednak zdecydowana większość posiłkuje się kredytami hipotecznymi. Te z kolei wiążą się z licznymi barierami, szczególnie w przypadku osób mniej zamożnych.
Inwestycje w nieruchomości o niższych zyskach, ale z dłuższą perspektywą zarabiania, dywersyfikacja portfela oraz poszukiwanie dochodowych trendów – taki kurs obiorą inwestorzy w 2020 roku na europejskich rynkach.
Biurowiec Central Point, położony w najbardziej prestiżowym i atrakcyjnym miejscu w kraju – na rogu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie – już w przyszłym roku zostanie oddany do użytku.
Własne mieszkanie to cel wielu młodych ludzi. Ich dostępność jest jednak ograniczona, a ceny galopują.
Yareal sprzedał dwa biurowce tworzące kampusowy kompleks NEOPARK na warszawskim Służewcu. Ukończona trzy lata temu inwestycja Yareal trafi do portfela aktywów funduszu zarządzanego przez Amundi Real Estate. Inne fundusze zarządzane przez Amundi Real Estate zakupiły rok temu – również od Yareal – flagowy projekt dewelopera, biurowiec Nowogrodzka Square. Tym razem transakcja jest większa i obejmuje dwa budynki o łącznej powierzchni 24 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A.
Jeden z największych operatorów w Polsce powiększył w tym roku centrum biurowe w Krakowie. Kolejne trzy – w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku – są w trakcie rozbudowy. To łącznie ponad 3 tys. m2 nowej powierzchni. CitySpace chce wykorzystać dobrą koniunkturę i planuje ekspansję na nowe rynki.
W minionym roku w stolicy do użytku oddano ponad 162 tys. mkw. przestrzeni biurowej. To o 30% mniej, niż w 2018 roku, w którym łącznie przybyło 233 tys. mkw.
Około 30% powierzchni biurowej będącej obecnie w budowie i planowanej do oddania do końca 2023 r. jest już wynajęte. Najemcy, którzy chcieliby w ciągu trzech najbliższych lat wynająć biuro w stolicy, mają do dyspozycji ok. 400 tys. m2. Obecnie w Warszawie w budowie z planowanym terminem oddania do końca 2023 r. znajduje się ok. 562 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.
Chęć ochrony oszczędności poprzez zakup mieszkania, domu, czy działki spowodowała, że już od kilku miesięcy mamy w Polsce prawdziwy boom na nieruchomości. Ceny osiągają rekordowe poziomy, a mimo to zaczyna brakować wolnych mieszkań do kupienia. Jeśli głównym determinantem zwiększonej aktywności zakupowej Polaków jest bezpieczne ulokowanie gotówki – teraz mają możliwość zainwestowania również w nieruchomości oświatowe.
Yareal podpisał końcową umowę sprzedaży dwóch budynków biurowych w kompleksie LIXA oddanych do użytku w listopadzie.