W dniu 23.08 Matexi Polska otrzymała prawomocne pozwolenie na użytkowanie budynku realizowanego w III etapie inwestycji „Kolska od Nowa” w ramach którego powstało 129 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na największych rynkach biurowych w Polsce na koniec I kwartału 2025 roku. Aktywność najemców w pierwszych trzech miesiącach roku wzrosła o 16% r/r w Warszawie i o 27% r/r w miastach regionalnych. Jednocześnie wolumen nowej podaży wciąż pozostaje w fazie stagnacji, a ożywienie jest spodziewane dopiero w 2027 roku.
Rynek biurowy, do niedawna stabilny segment branży nieruchomości komercyjnych, stał się obecnie poligonem doświadczalnym. Szykuje się wielki powrót pracowników do przypisanych im biurek, a może przestrzenie office staną się głównie miejscem wymiany poglądów, mentoringu i integracji, nie zaś symbolem 40-godzinnego tygodnia pracy? Okazuje się, że wizji Elona Muska „wróć do biura albo odejdź” nie podzielają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy wielu firm i międzynarodowych korporacji.
Grupa ROBYG uruchamia kolejny projekt w warszawskim Ursusie – Mój Ursus. W ramach inwestycji zlokalizowanej przy ul. Posagu 7 Panien powstanie około 2000 lokali w kilku etapach, z czego 147 w pierwszej fazie projektu.
Przy wyborze biura najważniejsza jest lokalizacja, koszty związane z utrzymaniem miejsc pracy stają się dla firm coraz istotniejsze, natomiast mało znaczącym aspektem są dla nich kwestie dotyczące ESG – to główne wnioski płynące z najnowszego badania przeprowadzonego przez Walter Herz wśród najemców powierzchni biurowych w Warszawie.
Nastroje uczestników rynku po pierwszym kwartale są dużo lepsze niż trzy miesiące wcześniej. Deweloperzy są zadowoleni z wyraźnie lepszej sprzedaży. Do tego, zarówno oni jak i duża grupa potencjalnych nabywców, z nadzieją patrzą na przyszłe uruchomienie „bezpiecznych kredytów za 2%” czyli kredytów o okresowo stałej stopie procentowej z dopłatą do miesięcznych rat. Eksperci JLL, lidera doradztwa branży nieruchomości w Polsce, podsumowują pierwszy kwartał 2023 roku na rynku mieszkaniowym oraz zapowiadają możliwe trendy na obecny rok.
Sprzedaż mieszkań w nowym Osiedlu Gardenia Lagom przy ul. Głębockiej na warszawskiej Białołęce rozpoczął właśnie Marvipol Development - deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Gardenia Lagom to cztery budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie, obejmujące 286 mieszkań, garaż podziemny oraz tereny zielone, przy projektowaniu których oparto się o zasady szwedzkiej filozofii lagom.
Szeroka oferta nowych mieszkań ułatwia wybór, ale kupujący mają coraz mniejszy dostęp do kredytów
Oscar Wilde powiedział, że wszelka sztuka jest zarazem powierzchnią i symbolem. Z kolei dobrze mieszkać to też sztuka, o czym przekonują zarządzający projektem deweloperskim ART MODERN w Łodzi. Realizację drugiego etapu inwestycji symbolicznie uczciło uroczyste wkopanie kamienia węgielnego z udziałem przyszłych mieszkańców, architektów, wykonawców i władz miasta.
Szybko postępują prace na osiedlach mieszkaniowych na Mokotowie, Bielanach i Pradze-Południe. Skandynawski charakter, zielone i dostępne budownictwo wysokiej jakości oraz najlepsze sąsiedztwo – to wspólny mianownik wszystkich czterech inwestycji Skanska prowadzonych aktualnie na terenie Warszawy.
Zaledwie w kilka tygodni od premiery ogólnopolski deweloper podpisał umowy sprzedaży 60 mieszkań z pierwszego etapu. Duże zainteresowanie jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów w stolicy sprawia, że oferta sprzedażowa powiększa się o kolejną pulę lokali. Powstaną one w rewitalizowanym kwartale ulic Wołoskiej, Marynarskiej, Domaniewskiej i Postępu, vis-à-vis Westfield Mokotów.
BPI Real Estate Poland sprzedało 90% mieszkań w inwestycji Wola Libre zlokalizowanej przy ul. Obozowej 20 w Warszawie.
75 mieszkań z ostatniego etapu w sprzedaży. To ostatni moment na nabycie mieszkania w wyjątkowej inwestycji w Warszawskim Wilanowie. Grupa ROBYG ma w sprzedaży ostatni już etap nowoczesnej warszawskiej inwestycji Młody Wilanów – gdzie powstaje 75 lokali o powierzchni od 30 m2 do 92 m2.
Urokliwa lokalizacja na zachodnich obrzeżach Wrocławia skusiła czteroosobową rodzinę do zakupu wymarzonego apartamentu. Położony wśród niskiej zabudowy budynek wielorodzinny, w otoczeniu zieleni, okazał się idealnym miejscem do życia, a samo mieszkanie znajdujące na jego 2 i 3 kondygnacji – schronieniem i oazą. Dzięki ekspozycji na słoneczną stronę świata przez cały dzień wnętrza są ukojone promieniami słonecznymi, a codzienne życie toczy się tu w otoczeniu pięknych elementów wystroju i wśród licznej zieleni roślin. To niewątpliwie zasługa architekt wnętrz Moniki Staniec, Ambasadorki marki Geberit, która zadbała o to, by każdy szczegół oddawał ducha stylu aranżacyjnego, jakim jest wybrany przez inwestorów urban jungle.
Walter Herz świętuje swoje 10 lecie. Firma rozpoczęła działalność w 2012 roku, oferując usługi w zakresie doradztwa w wynajmie mniejszych powierzchni biurowych w Warszawie.