Grupa ROBYG – jeden z czołowych polskich deweloperów – rozpoczyna działalność we Wrocławiu i tym samym podniesie jakość mieszkalnictwa w mieście. W pierwszym etapie inwestycji w dzielnicy Jagodno powstanie około 120 lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym z towarzyszącymi lokalami usługowymi oraz terenami zielonymi.
Klienci na rynku nieruchomości, wybierając mieszkanie, doceniają swobodę w planowaniu przestrzeni. Możliwości dokonania zmian lokatorskich to dodatkowy atut w ofercie dewelopera.
Bouygues Immobilier rozpoczyna realizację kolejnej prestiżowej inwestycji we Wrocławiu. W niedokończonym budynku stojącym na granicy Nadodrza stworzy 69 apartamentów i dwupoziomowych penthouse’ów z tarasami. Największym atutem Centreville jest wyjątkowa lokalizacja w sercu Wrocławia. Budowa potrwa półtora roku.
Polska jest przepięknym krajem w którym każdy znajdzie swój idealny zakątek.
Nawet 850 tysięcy metrów kwadratowych nowych biur może powstać w tym roku. Spora część powierzchni, która dopiero zostanie oddana do użytku, ma już najemców. W tym gronie są podmioty działające obecnie w starszych budynkach. Jak zaznaczają eksperci, zjawisko takich przeprowadzek jest widoczne już od kilku lat. Ma to związek m.in. z rozwojem przedsiębiorstw. Potrzebują one coraz więcej przestrzeni. Znawcy tematu twierdzą, że starsze nieruchomości nie będą świecić pustkami, jeśli zostaną solidnie zmodernizowane. I nie wykluczają, że czynsze mogą być nieco niższe bądź będą stosowane dodatkowe zachęty dla najemców.
Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie zmienił się profil nabywcy nieruchomości. Eksperci z JLL wskazują na to, że może czekać nas przemodelowanie struktury kupujących. Wyraźnie silną grupą będą między innymi zagraniczni inwestorzy.
Śląsk kojarzy się z dużymi i średnimi miastami, jak Katowice, Gliwice, Zabrze czy Bytom. Ale w ostatnich latach coraz więcej osób, które wiążą swoją przyszłość z tym regionem, jako miejsce zamieszkania wybiera mniejsze miejscowości. Przykładem tego jest Mikołów, który z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Wśród jego plusów można wymienić dobrą lokalizację, łatwy dostęp do oferty kulturalno-edukacyjnej, a przede wszystkim mnóstwo zieleni. Czy może być inaczej w mieście, które promuje hasło „Ogród życia”?
Kompleks wieżowców The Warsaw HUB otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Już w sierpniu zaczną się do niego wprowadzać pierwsi najemcy, a dla mieszkańców Warszawy otworzy się pasaż handlowo-usługowy i łącznik ze stacją metra.
Na warszawskiej Woli w pierwszych trzech kwartałach tego roku oddano do użytkowania więcej domów i mieszkań niż w całych województwach lubuskim, opolskim i świętokrzyskim, a niewiele mniej niż w podlaskim i warmińsko-mazurskim. Home Broker sprawdził, gdzie w Polsce buduje się najwięcej, a gdzie najmniej.
W I kwartale 2019 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. sprzedała 926 lokali netto: 608 w Warszawie, 227 w Trójmieście i 91 we Wrocławiu, osiągając wzrost o 9,2 % r/r. Największą kwartalną sprzedaż Grupa odnotowała w Warszawie na projektach: Port Żerań (83 lokale), Żoliborz Artystyczny (73), Cybernetyki (72), Wilno (64), Amsterdam (56), Regaty (55).
Połączenie potęgi gór z mistycyzmem Bali. Tak w skrócie można opisać rezydencję Bali Residence. Wyjątkowo pokaźny, trzypoziomowy dom o powierzchni 250 m2 jest usytuowany na granicy Zakopanego i Kościeliska. Nowoczesny styl wykończenia wnętrza opiera się na motywach góralskich oraz dalekowschodnich. Intrygująca mieszanka architektonicznych inspiracji kryje w sobie wiele tajemnic.
Jeden z największych deweloperów w Polsce – Grupa Robyg – wmurowała wczoraj we Wrocławiu kamień węgielny pod budowę pierwszej inwestycji w tym mieście. Osiedle Robyg Jagodno wyznaczy nowy wrocławski standard. Deweloper zbuduje m.in. przedszkole i urządzi osiedlowy park, a także zaoferuje system Smart House w cenie mieszkania.
Gdański Euro Styl S.A. z Grupy Dom Development S.A., będącej największym deweloperem w Polsce, rozpoczął nową inwestycję w Rumi - Osiedle przy Błoniach (ul. Błoń Janowskich). W ramach pierwszej części ruszyła sprzedaż 64 mieszkań.
Amerykańskie marzenie o idealnym miejscu do życia stało się w ostatnim czasie pragnieniem wielu Polaków. Coraz częściej pragnienie to znajduje urzeczywistnienie na przedmieściach dużych miast. Według danych Eurostatu, obecnie w zabudowie bliźniaczej i szeregowej mieszka blisko 5,5 proc. mieszkańców ośrodków miejskich. Według ekspertów odsetek ten w najbliższych latach będzie rósł.
Już w najbliższy weekend - 6 kwietnia odbędą się „Drzwi Otwarte” na osiedlu 4 pory roku w Gowarzewie. Potencjalni klienci w godzinach 1000 - 1600 będą mogli zobaczyć, na jakim stopniu zaawansowania jest budowa oraz wybrać własny dom.