„A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?” – to jedno z ulubionych pytań zmęczonych mieszkańców miast. W poszukiwaniu spokoju, kontaktu z naturą oraz większej przestrzeni do życia dla siebie i rodziny, część z nas decyduje się na wyprowadzkę na przedmieścia – teoretycznie bardziej dostępne niż Bieszczady, ale jednak znacznie oddalone od centrum.
Zakup nieruchomości na etapie „dziury w ziemi” jest inwestycją wiążącą się rzecz jasna z ryzykiem większym aniżeli kupno gotowego już mieszkania czy domu. Ale czy nie warto w tej kwestii zaryzykować ? Ostatni okres na rynku wskazuje, co potwierdzają deweloperzy, że przy niektórych inwestycjach powraca trend zakupu na etapie „dziury w ziemi”.
Architekci i projektanci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę, że często mniej znaczy więcej.
Wybierając nowe miejsce do zamieszkania, nietrudno zakochać się w niebanalnej architekturze, przestronnych wnętrzach, które zostaną urządzone według naszej wymarzonej koncepcji, czy po prostu wizji bycia we własnym M, z pełną prywatnością. Aby związek z nowym mieszkaniem był nie tylko romantyczny, ale przede wszystkim udany, warto postawić na osiedla, które gwarantują miejską wygodę, ponieważ to ma wpływ na naszą codzienność.
Jeszcze kilka lat temu rosły tu chaszcze, a od opuszczonego poprzemysłowego terenu za Targiem Rybnym odwracano wzrok. Jedna z najciekawszych gdańskich lokalizacji, bogata w niepowtarzalne widoki i wielowiekową historię, była zaniedbana i odstraszała mieszkańców Gdańska i turystów. Ale nie wizjonerów. Pierwszym aktem odwagi było posadowienie tu unikalnej bryły Muzeum II Wojny Światowej, drugim – apartamentowca Brabank.
Inpro SA, jeden z wiodących trójmiejskich deweloperów, ma przygotowane około 250 lokali które będą spełniały limity programu „Mieszkanie dla Młodych”. Do programu kwalifikują się wszystkie lokale z inwestycji Wróbla Staw mieszkania. W aktualnej ofercie sprzedażowej pozostało jeszcze blisko 40 mieszkań.
W najbliższy weekend Hala Arena po raz kolejny zapełni się deweloperami i poszukującymi mieszkań. Wszystko to za sprawą Targów Dom Mieszkanie Wnętrze, które 6 i 7 października odbędą się w Poznaniu.
Przestrzenie wspólne, w których poznajemy sąsiadów, nawiązujemy relacje, stają się nieodzownym elementem miast. Podobnie jest z inteligentnymi rozwiązaniami, dopasowującymi się do zmiennych potrzeb mieszkańców i warunków otoczenia. Minęła era osiedli, których celem było wyłącznie zapewnić odpowiednią liczbę mieszkań. Dziś w projektowaniu liczy się coś znacznie ważniejszego – sprawić, by osiedle stało się miejscem dobrym do życia: takim, w którym czujemy się szczęśliwi.
246 mieszkań i 13 lokali usługowych wybuduje FB Antczak w ramach II etapu Diasfery Łódzkiej. Spółka podpisała umowę o generalne wykonawstwo inwestycji z deweloperem – firmą Duda Development.
Najnowsze raporty dowodzą, że w Polsce w najmie instytucjonalnym oferowanych jest nieco ponad 7 tysięcy mieszkań. Wrażenie robi tempo rozwoju sektora – jak podaje Fundacja Rynku Najmu, w budowie znajduje się około 17 tysięcy lokali, a do 2025 roku liczba mieszkań w posiadaniu profesjonalnych podmiotów wzrośnie nawet do ponad 65 tysięcy.
Yareal Polska, deweloper obiektu biurowego Oxygen Park przy ulicy Jutrzenki 137 w Warszawie, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Budowa tego nowoczesnego budynku biurowego rozpoczęła się w lipcu 2012 roku. Obecnie trwają prace budowlane drugiej fazy – budynku B, którego ukończenie planowane jest w 2013 r. Oxygen Park jest certyfikowany w systemie BREEAM.
Polnord rozpoczął wydawanie mieszkań klientom na osiedlu Wioletta.
Już w najbliższy weekend, 18-19 października 2014 w Atlas Arenie w Łodzi, odbędą się Łódzkie Targi Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz, organizowane przez Expo Property.
W III kwartale 2024 roku sprzedaż mieszkań na sześciu największych rynkach spadła o 7% kwartał do kwartału, do 9,2 tys. mieszkań. Od początku roku sprzedano 30 tys. sprzedanych jednostek, czyli o 31% mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Mimo to podaż nowych mieszkań wzrosła o 65% rdr, co zwiększyło ofertę mieszkań do 52,2 tys. lokali.
Z początkiem czerwca na stronie twojaulica.pl wystartował plebiscyt na nazwę nowej ulicy w Browarach Warszawskich. Mieszkańcy stolicy rozpoczęli rywalizację, w której mogli zagłosować na jedną z trzech nazw: Haberbuscha i Schielego, Sfinksów Warszawskich i Wolskiej Krachli.