Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w XVI edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest zarówno wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku, wyróżnienie pracowni i projektów, jak i zwrócenie uwagi na mniej oczywiste postaci i realizacje, które tworzą współczesny ruch architektoniczny w Polsce. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 12 lutego 2024.
W projekcie Fabryka Czekolady E.Wedel inżynierowie wdrożyli zrównoważone rozwiązania pod kątem wartości społecznej. Dzięki temu obiekt stał się miejscem eksperymentów oraz obserwacji dla osób w każdym wieku i jednocześnie przyczynił się do rewitalizacji warszawskiej Pragi. Za doradztwo techniczne w projekcie muzeum, będącego częścią obiektu, odpowiadała firma Arup, znana z takich realizacji, jak Opera w Sydney, Orientarium w Łodzi czy Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie. Budynek jest największą od niemal 100 lat inwestycją LOTTE Wedel, a znajdujące się w nim muzeum czekolady jest jedynym o takiej skali w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W jaki sposób tworzono to miejsce?
Z początkiem lipca firma Profbud rozpoczęła przedsprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Zagłoby w warszawskim Ursusie. Osiedle Złota Oksza to miejsce dla osób ceniących sobie spokój, szeroki dostęp do oferty handlowo-usługowej, a także dogodną komunikację z resztą miasta. W jednym pięcioklatkowym budynku znajdzie się łącznie 280 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Nazwa inwestycji ma ścisły związek z historią dzielnicy Ursus, a także ze słynnym rodem Czechowskich – właścicielami wsi Czechowice w XVI w. Start budowy przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku.
Oferta SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku wzbogaca się o kolejny kameralny budynek apartamentowy. W zachodniej części wielofunkcyjnego kompleksu powstanie 17 apartamentów wyeksponowanych wprost na park linearny, stanowiący zieloną oś całego założenia urbanistycznego. NEFRYT jest ostatnim budynkiem apartamentowym, który zostanie zrealizowany w ramach części mieszkaniowej SOHO by Yareal.
Ogólnopolski deweloper oddaje do użytku kolejny miastotwórczy projekt wpisujący się formułę tzw. miasta 15-minutowego. Przy ulicy Wodnej, na terenie Śródmieścia, powstała inwestycja wkomponowana w wielofunkcyjny kompleks tworzony z oddaną do użytku w 2019 roku Nową Dzielnicą i częścią przeznaczoną na wynajem sygnowaną marką Resi4Rent.
Spółka Chemobudowa – Kraków wybuduje 130 mieszkań w Nowym Targu.
Naturalne materiały, stonowane kolory i zapierający dech w piersiach widok zza okien. Tak w skrócie można opisać aranżację 120-metrowego apartamentu, który zaprojektowała architekt Weronika Budzichowska z pracowni To Be Design. Jednak, gdy zajrzymy do środka, przekonamy się, że słowa te jedynie zapowiadają szereg unikatowych rozwiązań, jakie kryje te ciepłe i przytulne wnętrze.
Grupa ROBYG rozpoczęła w Warszawie nową inwestycję – Praga Piano. W ofercie jest 214 mieszkań i 4 lokale usługowe, z dużym udziałem przestronnych mieszkań w metrażach od 26 do 88 m2, z tarasami i ogródkami. Inwestycja Praga Piano jest zlokalizowana na Pradze Południe, przy ulicy Podskarbińskiej, w bliskim sąsiedztwie osiedli, które cieszyły się dużym powodzeniem: Praga Arte i Praga Deco. W ramach projektu powstaną niskie, czteropiętrowe budynki z podziemnymi garażami, a w nich funkcjonalne 1, 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania. Ceny zaczynają się już od 11 tys. zł za m2. Na terenie inwestycji przy ul. Żupniczej 25 do dyspozycji klientów jest biuro sprzedaży, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty.
W krakowskiej inwestycji Lokum Vista, mieszczącej się na Podgórzu Duchackim, zakończono realizację etapu IIIb. Powstało w nim 131 mieszkań oraz lokale usługowe, zlokalizowane w parterze budynku, od strony ul. W. Sławka.
Zabytkowe budynki wtopione w strukturę ze szkła i cegły przypominać mają o historycznym rodowodzie miejsca a nowoczesne przestrzenie sprzyjać myśleniu o przyszłości. Najnowszy projekt pracowni Horizone Studio rozpala nadzieje na przekształcenie Księżego Młyna w tętniącą życiem dzielnicę miasta.
Dom Development ruszył ze sprzedażą nowego, wrocławskiego projektu – Osobowicka 114.
27 maja Grupa Murapol zaprasza wszystkie osoby zainteresowane kupnem nowego lokalu na Mieszkaniowy Dzień Otwarty, organizowany cyklicznie w biurach sprzedaży w całej Polsce. Sobotnie spotkanie to jedna z ostatnich okazji na skorzystanie z trwającej tylko do końca maja promocji, w ramach której deweloper oferuje 222 mieszkania z pakietami bonusów w 12 miastach.
Jeszcze do niedawna zamknięte, jednorodne osiedla były synonimem luksusu i bezpieczeństwa. Dziś powoli ustępują tym mieszanym – i to nie tylko ze względu na kwestie technologiczne, ale przede wszystkim społeczne i klimatyczne. Dlaczego przyszłość należy do budownictwa o przeznaczeniu mieszanym?
Develia, jeden z największych deweloperów w Polsce, rozpoczyna sprzedaż nowego projektu w Gdańsku – Południe Vita. W I etapie zostanie wybudowanych 111 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych układach.
Wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar-TNS na zlecenie Dom Development S.A. pokazały że Warszawiacy są bardzo mobilni i chętni do zmiany miejsca zamieszkania, w tym z jednego brzegu Wisły na drugi.