Archicom nie zwalnia tempa, wzmacniając swoją pozycję na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Spółka przeprowadziła emisję obligacji M11/2025 o wartości 120 mln zł, której celem jest finansowanie nowych inwestycji oraz zakup gruntów w kluczowych lokalizacjach. Dzięki pozyskanym środkom spółka będzie kontynuować trajektorię dynamicznego wzrostu i elastyczność w zarządzaniu finansami, dostosowując inwestycje do aktualnego zapotrzebowania rynkowego.
Deweloper Victoria Dom podjął uchwałę dotyczącą rozpoczęcia publicznej emisji obligacji na podstawie zatwierdzonego prospektu emisyjnego. W ramach pierwszej transzy deweloper zaoferuje papiery o łącznej wartości nominalnej do 100 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego w celu wykorzystania go na dalszy dynamiczny rozwój działalności operacyjnej.
Deweloper Victoria Dom uzyskał zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego. W ramach publicznej oferty będzie mógł wyemitować papiery wartościowe o łącznej wartości do 200 mln zł. Zarząd spółki jeszcze w tym roku zamierza wyjść na rynek z pierwszą transzą.
Fundamentem bieżącej strategii Archicom jest zwiększona dynamika realizacji projektów mieszkaniowych oraz konsekwentne poszerzanie banku ziemi. Aby utrzymać wysokie tempo rozwoju i ekspansji, ale także zadbać o stabilność organizacyjną, deweloper nadaje priorytet dywersyfikacji źródeł finansowania nowych inwestycji. W tym celu spółka podjęła decyzję o kolejnej emisji obligacji o łącznej wartości 168 mln PLN.
Ogólnopolski deweloper zdecydował o największej w historii Spółki emisji przeszło trzyletnich obligacji o wartości 210 mln PLN, która miała miejsce 7 listopada br. Środki, które spółka pozyskała z papierów wartościowych, zostaną przeznaczone głównie na zakup nowych gruntów pod kolejne inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach. Kapitał z emisji umożliwi również zdynamizowanie tempa rozwoju Archicom, którego celem jest bycie deweloperem pierwszego wyboru.
Inwestorzy indywidualni objęli 100% oferowanych przez Marvipol Development obligacji. Wartość emisji wyniosła 50 mln zł, przy blisko dwukrotnie wyższym popycie. Środki z emisji zostaną wykorzystane do współfinansowania projektów mieszkaniowych oraz magazynowych Grupy Marvipol.
Deweloper Victoria Dom z sukcesem przeprowadził publiczną emisję obligacji na podstawie zatwierdzonego prospektu emisyjnego. Inwestorzy objęli wszystkie papiery oferowane w ramach pierwszej transzy o łącznej wartości nominalnej 100 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego i finansowanie dalszego dynamicznego rozwoju. Funkcje Agenta Emisji pełnił Michael / Ström Dom Maklerski.
To już czwarta w tym roku emisja obligacji Echo Investment. Całkowita wartość nominalna serii N wyniosła 40 mln zł, a jej stopa redukcji – 37%. Oprocentowanie obligacji wynosi 4 proc. powyżej WIBOR 6M. Pieniądze pozyskane z emisji deweloper wykorzysta na finansowanie między innymi swoich flagowych projektów “destinations”.
Victoria Dom zakończyła prywatną emisję trzyletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii T. Sprzedane zostały wszystkie oferowane papiery o wartości 70 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na finansowanie bieżących projektów oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i Krakowie. Obligacje serii T będą wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst.
W dniu 26 sierpnia 2020 roku ATAL – ogólnopolski deweloper – zamknął proces budowania książki popytu na dwuletnie, niezabezpieczone obligacje serii AW na kwotę 150 mln zł. Planowany termin wykupu obligacji nowej emisji przypada na wrzesień 2022 roku. Obligacje zostaną wprowadzone, w ramach rynku Catalyst, do alternatywnego systemu obrotu. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie wybranych przedsięwzięć deweloperskich oraz zakupy gruntów.
Grupa ROBYG z sukcesem zakończyła emisję obligacji o wartości 150 mln zł. Przydzielono wszystkie 150 tys. obligacji serii PD o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Wykup obligacji przypada na 17 czerwca 2026, zaś amortyzacja (wcześniejsza spłata) wynosi 15% po 4 latach i 25% po 4,5roku . Dzień pierwszego notowania obligacji na ASO GPW przypadnie nie później niż 30 czerwca 2021. Spółka oferowała obligacje w ramach programu emisji obligacji na okaziciela do kwoty 500 mln zł.
Deweloper Victoria Dom zakończył prywatną emisję trzyletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych, z której pozyskał 50 mln zł. Środki przeznaczy na finansowanie bieżących projektów oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Spółka ma w planie przeprowadzenie kolejnych emisji obligacji.
Pozyskane środki przyspieszą dalszy rozwój firmy
Spółka deweloperska SGI, specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i domów, w związku z dynamicznym rozwoje biznesu, planuje emisję trzyletnich obligacji. Deweloper rozważa jej rozpoczęcie jeszcze w tym roku, na łączną kwotę ok. 50-70 mln zł.
Lokum Deweloper, oferujący mieszkania o podwyższonym standardzie we Wrocławiu i w Krakowie, z powodzeniem przeprowadził emisję 3,5-letnich obligacji serii I o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Obligacje zostały przydzielone 35 inwestorom (z uwzględnieniem subfunduszy) 15 października br. Celem emisji jest pozyskanie środków na rozbudowę banku ziemi oraz finansowanie prowadzonych i planowanych projektów deweloperskich.