Skyliner II, siostrzany wieżowiec kompleksu biurowego w sercu stołecznej Woli należący do Karimpol Polska ma już mocny fundament, co oznacza, że prace przy realizacji posadowienia obiektu właśnie dobiegły końca. Generalny wykonawca, firma Warbud SA, zabetonowała ostatnią działkę roboczą płyty fundamentowej na głębokości 22 metrów. Prace przy konstrukcji podziemia wkraczają w kolejny etap. Najpierw budynek, którego posadowienie realizowano metodą podstropową, osiągnie stan zero, a zaraz potem ruszy budowa nadziemia.
J.W. Construction Holding S.A. oferuje na sprzedaż ostatnie mieszkania w białołęckiej inwestycji Wrzosowa Aleja w cenie 199 tys. zł. Mieszkania o metrażu 27,5m2 posiadają oddzielną kuchnię oraz ogród.
Yareal rozpoczyna budowę budynku mieszkaniowego SOHO 18, stanowiącego pierwszy etap unikalnej inwestycji mixed-use, z dominującą funkcją mieszkaniową na Pradze Południe – SOHO by Yareal. W budynku powstanie 131 mieszkań, w większości dwu- i trzypokojowe, jak również kawalerki oraz duże, ponad 100-metrowe lokale czteropokojowe. Budowa SOHO 18 u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej rozpoczyna proces zagospodarowania pofabrycznych terenów warszawskiego Kamionka w ramach trwającego procesu rewitalizacji tej części Pragi. Generalnym wykonawcą SOHO 18 została wybrana firma Unibep S.A.
Walter Herz świętuje swoje 10 lecie. Firma rozpoczęła działalność w 2012 roku, oferując usługi w zakresie doradztwa w wynajmie mniejszych powierzchni biurowych w Warszawie.
Rynek nieruchomości nie pozostaje obojętny na wydarzenia na świecie i zmiany w globalnej gospodarce. Nastroje wśród uczestników europejskich spotkań branżowych, w tym zakończonej kilka dni temu kolejnej edycji międzynarodowych targów Expo Real w Monachium, okazują się jednak być całkiem niezłe. Inwestorzy zachowują względny spokój.
W najbliższą sobotę, 17 czerwca, deweloper PCG zaprasza wszystkich zainteresowanych na budowę osiedla Nowe Podzamcze przy Alei Podwale w Wałbrzychu. Każda osoba, która tego dnia odwiedzi inwestycję, będzie mogła wejść do budynku z doradcami i obejrzeć wolne mieszkania. To pierwsza taka okazja.
Biurowce .KTW I i .KTW II dołączyły do grona wyróżnionych prestiżowym certyfikatem „Obiekt bez barier”. Od 2013 r. przyznaje go Fundacja Integracja, która weryfikuje budynki pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Ghelamco oficjalnie zaprezentowało swój najnowszy projekt w biznesowym centrum Warszawy: Warsaw UNIT, znany wcześniej pod roboczą nazwą Spinnaker. Liczący 180 metrów wieżowiec jest już w budowie. Planowane zakończenie inwestycji to początek 2021 roku.
ATAL, ogólnopolski deweloper, z początkiem roku zainaugurował program sprzedażowy pod nazwą „Czas na mieszkanie”. Jest on wsparciem dla klientów planujących w tym roku zakup mieszkania, lecz powstrzymujących się z decyzją ze względu na aktualną sytuację kredytową. Skorzystanie z programu daje im gwarancję niezmiennej ceny oraz czas – nawet do września br. - na sprawdzenie i pozyskanie finansowania. W przypadku decyzji odmownej banku, klient nie zostanie obciążony karą za odstąpienie od umowy. ATAL opisuje program pięcioma krokami, które przybliżają nabywców do sfinalizowania transakcji.
Bielsko-Biała zyska nową, wyjątkową inwestycję mieszkaniową. W samym sercu miasta, na terenie dawnych zakładów przemysłowych Befama, Resi Capital S.A., spółka należąca do Grupy Cavatina, zrealizuje swój pierwszy projekt w mieście – Apartamenty Reytana. W ramach pierwszego etapu deweloper odda 251 apartamentów o zróżnicowanych metrażach, a docelowo cały kompleks dostarczy na lokalny rynek 316 mieszkań. Architekci przygotowali nowoczesny, utrzymany w minimalistycznym stylu projekt, nawiązujący do urbanistycznego kontekstu tej części miasta, uzupełniony o zieleń i miejsca otwarte na mieszkańców okolicy. Resi Capital prowadzi już przedsprzedaż lokali. Oddanie Apartamentów Reytana do użytkowania zostało zaplanowane na II kwartał 2026 roku.
Położenie, udogodnienia oraz inwestycje – to magnesy przyciągające na Ursynów poszukujących nowych mieszkań.
Hiszpański rynek nieruchomości nadal przyciąga nabywców z całego świata, a Polacy nie tylko nie zwalniają tempa, ale po raz kolejny plasują się wśród najaktywniejszych nabywców. Z danych hiszpańskiego rejestru nieruchomości (Registradores de España) wynika, że w 2024 roku Polacy kupili przeszło 4 tysiące nieruchomości, co stanowi wzrost w porównaniu z 2023 rokiem, kiedy to liczba ta wynosiła nieco ponad 3 tysiące.
Wraz z narastającym ocieplaniem klimatu niezwykle istotne jest wdrażanie na szeroką skalę skutecznych metod dekarbonizacji sektora energetycznego. Kluczowym obszarem, wymagającym priorytetowego działania, jest wytwarzanie ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowanie cieplej wody w miastach. I choć włodarze miast ustanawiają długoterminowe strategie klimatyczne, to warto przyjrzeć się pozostałym podmiotom, które mogą zostać zaangażowane w czynny udział w dążeniu do osiągnięcia celów określonych w Europejskim Zielonym Ładzie. A są nimi m.in. spółdzielnie mieszkaniowe.
ATAL, ogólnopolski deweloper, uruchomił dwie nowe inwestycje: Panorama Reden w Chorzowie oraz Niebieski Bursztyn w Redzie. W pierwszej z nich powstanie budynek wielorodzinny z 88 mieszkaniami; w drugiej docelowo trzy budynki, z których zaplanowany w pierwszym etapie będzie mieć 185 mieszkań i 3 lokale usługowe. To pierwsze projekty dewelopera w tych miastach.
Jesteśmy u progu ostatniego kwartału 2022 roku. Jesień, tuż po Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu stanowi nowe otwarcie. Firmy deweloperskie regularnie budują znane i lubiane inwestycje, jednocześnie prezentując premiery. Choć sytuacja na rynku jest inna, to deweloperzy wykazują się aktywnością. A osoby poszukujące zarówno domu, jak i mieszkania w Poznaniu lub okolicach nadal mają spory wybór.